ZAKSA przed kolejnym hitem kolejki

W Kędzierzynie-Koźlu czeka nas kolejny mecz na szczycie. W spotkaniu 6. kolejki PlusLigi siatkarze mistrza Polski podejmą rywali z Bełchatowa. Konfrontacje kędzierzyńsko-bełchatowskie od lat są gwarantem emocji, nie inaczej będzie tym razem.

Po meczu z wicemistrzem kraju Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle czeka kolejne wyzwanie. Już w niedzielę w HWS „Azoty” będziemy gościć PGE Skrę Bełchatów. Bełchatowianie to jeden z nielicznych zespołów w naszej lidze, który może pochwalić się korzystnym bilansem historycznym w konfrontacjach z ZAKSĄ. Najświeższe wyniki przemawiają jednak na korzyść mistrza Polski. Ubiegły sezon nie był najszczęśliwszy dla naszych rywali, bełchatowianie nie tylko nie obronili tytułu mistrzowskiego ale znaleźli się poza podium rozgrywek. Rezultaty rozbieżne z oczekiwaniami sprawiły, że w obozie naszego rywala doszło do zmian, jednak głównie w sztabie szkoleniowym. Ze Skrą pożegnało się kilku zawodników, dołączyli natomiast reprezentant Polski – Norbert Huber i Serb – Dusan Petković.

PGE Skra Bełchatów ma za sobą rozegranych sześć spotkań, bilans rywali jest podobny do rezultatu naszego zespołu. Bełchatowianie przy pięciu zwycięstwach i jednej porażce mają na koncie 15 punktów. Skra przegrała z Cuprum, Lubin, gubiąc ligowe punkty również w konfrontacji z GKS-em Katowice. Warto dodać, że spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu dopiero rozpocznie konfrontację zespołu Michała Gogola z rywalami z czołówki. Nasz zespół natomiast ma za sobą już niejedno spotkanie na szczycie, rywalizowaliśmy już z brązowym medalistą poprzedniego sezonu, wysoko klasyfikowanym zespołem z Zawiercia czy wicemistrzem kraju. To właśnie warszawianie jako jedyni znaleźli sposób na podopiecznych Nikoli Grbicia, w minioną środa przerywając imponującą serię naszego zespołu i zrównując się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle punktami. Podobnie jak stołeczni nasz zespół ma na koncie 16 oczek.

Mimo przerwanej serii trener naszego zespołu nie zamierza rozpamiętywać porażki. – Przegrana nie zawsze jest czymś złym – mówił po meczu z VERVA Warszawa ORLEN Paliwa Nikola Grbić, podkreślając, że dni do kolejnego starcia z wymagającym rywalem będą czasem intensywnej pracy i wyciągania wniosków. – Musimy zobaczyć co i w którym momencie mogliśmy zrobić lepiej, nad którymi elementami musimy popracować w ciągu dwóch najbliższych dni, żeby przygotować się najlepiej jak potrafimy na mecz z kolejną trudną drużyną, jaką jest Bełchatów – dodał nasz trener.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Aluron Virtu CMC Zawiercie

Mecze naszego zespołu z PGE Skrą Bełchatów od wielu sezonów są gwarantem rywalizacji na najwyższym poziomie, nie inaczej będzie tym razem. Po obu stronach siatki zobaczymy reprezentantów Polski, zawodników doświadczonych w rywalizacji o stawkę. Wierzymy, że podobnie jak w poprzednim sezonie także tym razem ZAKSA wyjdzie zwycięsko z tych konfrontacji. W tego typu spotkaniach trudno jednoznacznie wskazać faworyta, jednak to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest obecnym mistrzem kraju, nasz zespół w tym sezonie udowadniał, że potrafi prowadzić swoją grę, zmierzając do zwycięstwa w konfrontacjach z ekipami aspirującymi do walki o medale. To wszystko pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Celem naszego zespołu jest bowiem powrót na zwycięską ścieżkę

HWS „Azoty” po raz kolejny będzie wypełniona, dostępne są już tylko pojedyncze bilety na spotkanie na miejscach stojących. Wejściówki dostępne są w serwisie www.kupbilet.pl. Mecz 6. kolejki PlusLigi siatkarzy zaplanowano na niedzielę, 24 listopada, początek spotkania o godz. 14:45. Transmisję z niekwestionowanego hitu kolejki przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Aluron Virtu CMC Zawiercie