Aleksander Śliwka nominowany w Plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca Roku

Miło nam poinformować, że przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aleksander Śliwka otrzymał nominację do tytułu sportowca roku w 67. Plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku na Dolnym Śląsku. Głosowanie wystartowało!

Koniec roku to czas podsumowań, plebiscytów i wyróżnień. Dla ZAKSY i Aleksandra Śliwki ten rok na siatkarskich parkietach był wyjątkowo udany. Z naszym zespołem pochodzący z Jawora przyjmujący sięgnął po potrójną koronę: Puchar Polski, mistrzostwo kraju i Superpuchar Polski. Również ciężka praca reprezentacji Polski z Aleksandrem Śliwką w składzie zaowocowała, nasz mistrz do dotychczasowych sukcesów dodał brąz mistrzostw Europy i drugie miejsce w Pucharze Świata. Dobra gra i sukcesy Aleksandra Śliwki zyskały uznanie nie tylko w oczach trenerów i fanów siatkówki, czego potwierdzeniem jest nominacja w 67. Plebiscycie Gazety Wrocławskiej.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn Kozle -  VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

Głosowanie, które ma wyłonić Najlepszego Sportowca i Trenera Roku na Dolnym Śląsku już wystartowało. Fani mogą oddawać głosy metoda tradycyjną, wysyłając SMS na dedykowany numer lub za pomocą płatnych klików. Szczegółowe zasady głosowania dostępne są na stronie Gazety Wrocławskiej. Jak informuje organizator plebiscytu na końcową kolejność wpływ mają zarówno głosy czytelników, ale również zdanie kapituły. W skład kapituły wchodzą wybitne osobistości ze świata dolnośląskiego sportu. Kapituła obradować będzie w połowie grudnia, natomiast głosowanie czytelników potrwa do 20 grudnia. Laureatów poznamy na początku stycznia podczas Dolnośląskiej Gali Sportu we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Nie jest to pierwsza nominacja, jaką otrzymał Aleksander Śliwka w plebiscycie Gazety Wrocławskiej. Przypomnijmy, że nasz zawodnik w poprzedniej edycji plebiscytu został wybrany Najlepszym Sportowcem Roku na Dolnym Śląsku. Trzymamy kciuki za Olka!