Superpuchar Polski w katowickim Spodku!

Niemal już zgodnie z tradycją siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zagrają w AL-KO Superpucharze Polski. Rywalem naszego zespołu będzie, podobnie jak w ostatnich latach – Jastrzębski Węgiel. Spotkanie zaplanowano na 3 listopada.

Dwukrotnie w katowickim Spodku odbywały się finały mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, w których walczyła reprezentacja Polski. Teraz w obiekcie będącym mekką polskiej siatkówki zmierzą się najlepsze drużyny krajowe. Wierzę, że kibice po raz kolejny pokażą klasę i mocnym dopingiem wesprą siatkarzy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

AL-KO Superpuchar Polski to pierwsze trofeum, które można zdobyć w sezonie 2023/2024. Mecz, w którym rywalizują mistrz Polski i zwycięzca TAURON Pucharu Polski, regularnie rozgrywany jest od 2012 roku – czterokrotnie wygrała go PGE GIEK Skra Bełchatów, po dwa triumfy mają Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a po jednym Asseco Resovia Rzeszów, Trefl Gdańsk i Projekt Warszawa. W dwóch ostatnich latach AL-KO Superpuchar Polski trafiał w ręce graczy Jastrzębskiego Węgla po zwycięstwach nad Grupą Azoty ZAKSĄ  Kędzierzyn-Koźle. Szczególnie zacięty był zeszłoroczny finał, rozstrzygany w tie-breaku.

– Jeśli słyszymy, że gra Jastrzębski Węgiel z Grupą Azoty ZAKSĄ to od razu wiemy, że czeka nas fantastyczne widowisko. Gdy jednak jeszcze dodamy stawkę, otoczkę i miejsce tego starcia, to już jest jasne, że czeka nas wielkie siatkarskie święto. Spodek to miejsce wyjątkowe dla polskiej siatkówki i jestem pewien, że 3 listopada wypełni się do ostatniego miejsca – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Mecz mistrzów Polski z Jastrzębskiego Węgla ze zdobywcami TAURON Pucharu Polski z Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zostanie rozegrany w wyjątkowej dla polskiej siatkówki hali, bo katowicki Spodek od wielu lat nazywany jest „mekką” tej dyscypliny sportu w Polsce. Drużyna narodowa rozegrała tu wiele fantastycznych meczów, ale szczególnie w pamięć kibiców zapadły z pewnością mistrzostwa świata w 2014 roku, wygrane przez polski zespół. Biało-czerwoni rozegrali w Spodku dwa ostatnie mecze tej imprezy, czyli półfinał z Niemcami i finał z Brazylią.

Przez lata Spodek wypracował sobie miano hali magicznej dla naszej siatkówki. Zawsze panuje tu fantastyczna atmosfera na meczach reprezentacji, a teraz postanowiliśmy zorganizować tu mecz o AL-KO Superpuchar Polski. Atutów jest bardzo dużo, czyli magia hali, wielu reprezentantów Polski w obu drużynach, którzy w tym sezonie wygrali Ligę Narodów i mistrzostwa Europy, ale także wygoda dla kibiców obu drużyn, bo zarówno z Kędzierzyna-Koźla, jak i Jastrzębia-Zdroju można dojechać do Spodka w godzinę – dodaje Popko.

W piątek 6.10.2023r. rusza sprzedaż biletów na ten wyjątkowy mecz. Spotkanie Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o AL-KO Superpuchar Polski odbędzie się w piątek, 3 listopada, o godz. 17.30 w katowickim Spodku. Bilety dostępne na eBilet.pl