Starcie niepokonanych w Kędzierzynie-Koźlu

Przed nami mecz na szczycie w Kędzierzynie-Koźlu, w rozgrywanym awansem spotkaniu 13. kolejki PlusLigi siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmuje obecnego wicemistrza kraju – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Początek spotkania o godz. 20:30.

Takie spotkania określa się mianem hitu kolejki, w środowy wieczór zmierzą się bowiem dwie czołowe drużyny poprzedniego sezonu. Pamiętamy ile emocji dostarczyły nam finały z zespołem z Warszawy, nie inaczej będzie tym razem. Warto wspomnieć, że po 5. kolejce tylko Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i warszawianie utrzymują status niepokonanych. Już niedługo jedna z ekip będzie musiała po raz pierwszy w sezonie przełknąć gorycz porażki. Liderem zestawienia, z dorobkiem 15 punktów są podopieczni Nikoli Grbicia, stołeczni po ostatniej, trudnej przeprawie w Zawierciu mają na koncie 14 oczek.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn Kozle - Slepsk Malow Suwalki

Mimo że oficjalnie w nowym sezonie ligowym będzie to pierwsze spotkanie ZAKSY z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa nasz zespół w nowej odsłonie mierzył się już ze stołecznymi. W ostatnim teście przed rozpoczęciem zmagań ligowych i jednocześnie walce o pierwsze trofeum w sezonie walczyliśmy właśnie z ekipą Andrei Anastasiego, występującą pod szyldem Projekt Warszawa. Wówczas obie drużyny rywalizowały na neutralnym terenie w gliwickiej Arenie i mimo iż nasz zespół był zaledwie po kilku jednostkach treningowych w komplecie to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokazała się z lepszej strony. W tym spotkaniu wygraliśmy 3:1 po raz pierwszy w historii naszego klubu zdobywając Superpuchar Polki. Najjaśniejszą postacią i MVP starcia wybrany został atakujący ZAKSY – Łukasz Kaczmarek.

Od najbliższego spotkania z naszym zespołem klub z Warszawy będzie występował pod nową nazwą – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Zmienia się szyld nie zmienia się skład, zawodnicy stołecznych dali się już poznać. Od początku sezonu dobre noty na skrzydłach zbiera Bartosz Kwolek, atutem rywali jest również doświadczenie i skuteczność Piotra Nowakowskiego, co potwierdził ostatni mecz stołecznych rozgrywany w Zawierciu. Podopieczni Andrei Anastasiego potwierdzają, że w ich przypadku czas działa na korzyść.

Z każdym kolejnym spotkaniem coraz lepiej prezentuje się również nasz zespół. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle miała w ostatnich tygodniach trochę problemów, najpierw choroba wyeliminowała z gry i treningów Łukasza Kaczmarka, następnie w Radomiu mistrz Polski musiał sobie radzić bez Pawła Zatorskiego. Szybkie reakcje Nikoli Grbicia i dobra postawa zmienników były gwarantem sukcesu. Przy sile zespołowości do roli przywódcy wyrasta kapitan naszego zespołu – Benjamin Toniutti. To właśnie znakomita gra reprezentanta Francji po meczach ZAKSY najczęściej zostaje zauważona, a z dorobkiem trzech nagród MVP po pięciu meczach jest samodzielnym liderem rankingu PlusLigi. Wierzymy, że również tym razem nasz kapitan poprowadzi mistrza Polski do sukcesu, a imponująca seria zwycięstw zostanie podtrzymana.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn Kozle - Slepsk Malow Suwalki

Spotkanie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z VERVA Warszawa ORLEN Paliwa jest rozgrywanym awansem meczem 13. kolejki PlusLigi. Mecz zaplanowano na środę, 20 listopada, początek spotkania o godz. 20:30, transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Wciąż dostępne są bilety na spotkanie mistrza z wicemistrzem, wejściówki można zakupić za pośrednictwem www.kupbilet.pl. Przypominamy, że wejściówki będzie można zakupić również w kasie biletowej HWS „Azoty”, sprzedaż biletów w kasie Klubu rozpoczyna się na godzinę przed startem spotkania. Zapraszamy!