Siatkarski klasyk w HWS „Azoty”

Po zwycięstwach z pretendentami do walki o medale (Projektem Warszawa i PGE Skrą Bełchatów) przed nami kolejne wymagające starcie. W sobotę, w ramach meczu 6. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmować będzie Asseco Resovię Rzeszów.

Podopieczni Gheorghe Cretu mocnym akcentem otworzyli ten sezon na plusligowych parkietach. Szczególnie dużo emocji zagwarantowały nam ostatnie spotkania, gdzie nasz zespół mierzył się z rywalami  Warszawy i Bełchatowa. Po zaciętych widowiskach, rozstrzyganych w tie-breakach, to ZAKSA mogła cieszyć się ze zwycięstw. Dzięki temu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle utrzymuje status jedynego niepokonanego zespołu w tym sezonie PlusLigi. Po pięciu rozegranych kolejkach nasz zespół ma na koncie 13 punktów, tyle samo co druga w zestawieniu ekipa z Jastrzębia-Zdroju.

Nasz najbliższy rywal po pięciu rozegranych meczach może się pochwalić bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek, rzeszowianie z 9. punktami zajmują obecnie 6. miejsce w klasyfikacji. W ubiegłym tygodniu Resovia podejmowała Jastrzębski Węgiel, prowadzony przez Alberto Giulianiego zespół musiał uznać wyższość rywali ze Śląska, przegrywając 0:3. To była druga przegrana Resovii w tym wymiarze, wcześniej, w spotkaniu 2. kolejki, zespół z Podkarpacia nie ugrał seta w konfrontacji z GKS-em Katowice. Niezależnie od pozycji w tabeli i dotychczasowych rezultatów Resovia to wymagający przeciwnik, przed ZAKSĄ zatem kolejne wymagające starcie.

Mecze ZAKSY z Resovią od lat elektryzują siatkarską publiczność, w historii zmagań PlusLigi obie ekipy mierzyły się ż 77 razy, 38 z tych spotkań wygrywał nasz zespół. W ostatnich sezonach kluczowe spotkania padały łupem naszej drużyny. Celem zespołu powadzonego przez Gheorghe Cretu będzie poprawienie tego bilansu. W porównaniu z ostatnim sezonem skład naszego rywala dość mocno się zmienił, po drugiej stronie siatki tym razem zobaczymy byłych siatkarzy ZAKSY: Pawła Zatorskiego, Jakuba Kochanowskiego czy Sama Deroo. Zapowiada się więc interesujące starcie.

W dzień meczowy w HWS „Azoty” odbędzie się również zbiórka krwi. Wszystkich fanów siatkówki i ZAKSY w imieniu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz organizatora wydarzenia – Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka krwi” przy IPA Kędzierzyn-Koźle zapraszamy do włączenia się do akcji. Każdy kibic, który odda krew podczas sobotniej zbiórki otrzyma darmową wejściówkę na mecz, krwiodawcy wezmą udział również w losowaniu upominków. Rejestracja rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do godz. 16:00.

Mecz 6. kolejki PlusLigi zaplanowano na sobotę, 6 listopada. Początek spotkania Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią Rzeszów o godz. 14:45, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.  Bilety można zakupić za pomocą systemu sprzedaży internetowej KupBilet.pl, w stacjonarnych punktach dystrybucji, a także w kasach biletowych w hali – na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

WAŻNE: Przypominamy również o Zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas meczów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.