#BohaterMiesiąca października: Łukasz Kaczmarek

Za nami pierwszy miesiąc nowego sezonu, podobnie jak w poprzednich sezonach wraz z Hotelem Hugo kontynuujemy tradycję wybierania #Bohatera Miesiąca. Tym razem w głosowaniu fanów udział brało aż czterech siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. #BohateremMiesiąca października decyzją kibiców wybrany został atakujący naszego zespołu – Łukasz Kaczmarek.

Pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***.  #Bohaterem może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz zdobył wyróżnienie MVP, z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice. Na pięć spotkań rozgrywanych w ubiegłym miesiącu nasza drużyna wygrała wszystkie, tak więc statuetki dla MVP spotkań trafiały w ręce naszych zawodników. Dwukrotnie wyróżnienie przyznano Łukaszowi Kaczmarkowi (w meczach z Projektem Warszawa i PGE Skrą Bełchatów), po jednej nagrodzie otrzymali: David Smith (w rywalizacji z Cerrad Czarnymi Radom), Norbert Huber ( w meczu z LUK Lublin) i Kamil Semeniuk (w spotkaniu ze Stalą Nysa).

Głosowanie cieszyło się dużym zainteresowaniem kibiców, łącznie oddano ponad 700 głosów. Rywalizację zdecydowanie (otrzymując ponad 400 głosów) wygrał Łukasz Kaczmarek. I to właśnie atakujący naszego zespołu otrzymał pamiątkową statuetkę (przyznawana przez Hotel Hugo Business & Spa***). Dodatkowo jeszcze w listopadzie w menu Hotelu Hugo znajdzie się również specjalny burger, skomponowany osobiście przez #Bohatera Miesiąca (o dokładnym terminie będziemy informować za pośrednictwem mediów społecznościowych).

W pięciosetowych meczach, wygranych przez Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, to właśnie Łukasz Kaczmarek był najlepiej punktującym zawodnikiem naszego zespołu. W spotkaniu z Projektem Warszawa Łukasz zdobył 25 punktów, do skutecznych ataków dodając celny serwis i skuteczność w bloku. Jeszcze lepsze noty atakujący ZAKSY wypracował w ostatnim ze spotkań, rozgrywanym w Bełchatowie. Przy ponad 60% – skuteczności zagrań Łukasz Kaczmarek na konto drużyny zapisał 29 punktów.