Poznaliśmy rywali w siatkarskiej Lidze Mistrzów

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako mistrz kraju losowana była z pierwszego koszyka, dzięki czemu zespół Nikoli Grbicia uniknął m.in triumfatora poprzedniej edycji elitarnych rozgrywek – Cucine Lube Civitanova. Nasz zespół trafił do grupy E.

W piątek, 25 października rozlosowano grupy siatkarskiej Ligi Mistrzów i Mistrzyń. W tej części rozgrywek do rywalizacji przystąpi 20 drużyn, z czego dwa zespoły wyłonią trwające jeszcze kwalifikacje. To właśnie z wygranym spotkania kwalifikacyjnego, obok wicemistrza Niemiec i belgijskiego Knack Roselare zmierzy się nasz zespół. Walcząc w grupie E podopieczni Nikoli Grbicia, przynajmniej w tej części rywalizacji unikną dalekich, męczących podróży.

Nikola Grbić, oceniając rezultaty losowania, przyznał, że możemy być zadowoleni z grupy, w jakiej zagra ZAKSA. –Myślę, że trafiliśmy na dobrą grupę, mam na myśli nie tylko to, że w tej fazie unikniemy włoskich  i rosyjskich drużyn, ale również ułatwienia w podróży. Przy tak napiętym kalendarzu nie jest to bez znaczenia, dalekie wyjazdy potrafią być naprawdę wyczerpujące. Niemniej jednak musimy być bardzo ostrożni, aby zdobyć jak najwięcej punktów i wywalczyć awans do kolejnej rundy z jak najlepszym rezultatem, mając na uwadze przyszłe losowania par ćwierćfinałowych – podkreślił trener mistrza Polski.

FB-CEV-losowanie

Pozostałe polskie drużyny trafiły do grup: C (Jastrzębski Węgiel) oraz D (Projekt Warszawa). Jastrzębianom przyjdzie walczyć m.in. z Zenitem Kazań, stołeczni natomiast spotkają się z prowadzoną przez Vitala Heynena Sir Safety Perugią. Ciekawie zapowiada się walka w grupie A, gdzie obok mistrza Italii – Cucine Lube Civitanova trafił inny włoski zespół – Trentino Itas.