Nikola Grbić: Pierwsze wrażenie jest dobre

– Dla mnie to była dobra okazja do zapoznania się z tymi zawodnikami, którzy są obecni. Dowiedziałem się nad czym powinniśmy pracować – o pierwszych wrażeniach w pracy z zespołem opowiada Nikola Grbić.

Za ZAKSĄ pierwszy miesiąc przygotowań, po okresie intensywnej pracy na siłowni, stopniowym wprowadzaniu elementów siatkarskiego rzemiosła przyszedł czas na mecze kontrolne. Pierwszy przedsezonowy sparing zbiegł się z przyjazdem naszego trenera do Kędzierzyna-Koźla. Rywalizacja z MKS-em Będzin była więc debiutem Nikoli Grbicia jako szkoleniowca mistrzów Polski. Zacięte pięciosetowe spotkanie dostarczyło naszemu sztabowi wielu informacji, trener miał też pierwsze spostrzeżenia. – To mój pierwszy kontakt z drużyną. Poziom oczywiście nie był zbyt wysoki, bo jesteśmy jeszcze bardzo daleko od miejsca, w którym zagramy dobrą siatkówkę. Dla mnie to była dobra okazja do zapoznania się z tymi zawodnikami, którzy są obecni. Dowiedziałem się nad czym powinniśmy pracować, więc dla mnie to było bardzo dobre pierwsze wrażenie – podkreślał Nikola Grbić.

Po tygodniu pracy pod okiem Serba Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegra kolejny mecz kontrolny, tym razem zmierzymy się z PGE Skrą Bełchatów. – Sprawdzimy podczas tego meczu nad czym dalej będziemy musieli się skupiać. Jeszcze nie powiedziałem zawodnikom o systemie, którym będę ich prowadził. Ten ostatni był naszym pierwszym kontaktem w dłuższym wymiarze, dawałem chłopakom różne wskazówki i widziałem, że próbowali się do nich stosować, więc to pierwszy bardzo ważny krok – kontynuował trener.

Spotkanie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z PGE Skrą Bełchatów zaplanowano na piątek, 20 września. Mecz rozegramy w Sieradzu.