Rozwiązanie kontraktu z Samem Deroo

Klub piłki siatkowej ZAKSA S.A. informuje, że Sam Deroo nie będzie bronił barw drużyny w kolejnym sezonie. Belg zwrócił się do klubu z prośbą o rozwiązanie kontraktu. W związku z zaistniałą sytuacją szukamy nowego przyjmującego.

ZAKSA S.A. podjęła już działania celem uzupełnienia składu na nowy sezon. – O decyzji Sama Deroo przesądziły nie tylko względy sportowe. Nie mogę i nie chcę tego komentować, szanuję decyzję zawodnika. Bez wątpienia trudno będzie zastąpić takiego siatkarza, już szukamy jego następcy. Do rozpoczęcia sezonu ligowego pozostał ponad miesiąc i wierzę, że znajdziemy najlepsze rozwiązanie – mówi prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski.

Reprezentant Belgii do Kędzierzyna-Koźla trafił w 2015 roku z włoskiej Werony. W barwach ZAKSY rozegrał cztery sezony trzykrotnie sięgając po mistrzostwo Polski (2016, 2017, 2019), zdobywając również srebro (2018) w rywalizacji ekstraklasy i dwa trofea w walce o Puchar Polski (2017, 2019). Po ostatnich triumfach i zakończeniu sezonu PlusLigi 27-letni przyjmujący występował krótko w barwach katarskiego klubu – Ar-Rajjan SC wspierając ten zespół w walce o Puchar Emira. Obecnie Sam Deroo z reprezentacją Belgii walczy w rozgrywanych w Belgii, Holandii, Słowenii i Francji mistrzostwach Europy.

Zawodnikowi życzymy powodzenia oraz sukcesów w dalszej karierze sportowej. Dziękujemy Samowi za jego zaangażowanie i znakomitą grę.