Konferencja prasowa z udziałem Głównego Sponsora i Właściciela Klubu wraz z oficjalną prezentacją nowego trenera Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i nowego partnera technicznego

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odsłania karty. 6 lipca podczas konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Grupy Azoty ZAK S.A. w Kędzierzynie-Koźlu oficjalnie przedstawiony został nowy trener drużyny, poznaliśmy również nowego Partnera Technicznego.

W spotkaniu z przedstawicielami mediów uczestniczyli: Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Paweł Stańczyk, Prezes Zarządu ZAKSA S.A. –Sebastian Świderski, Teamwear Manager 4F –  Michał Czechowicz, nowy trener zespołu – Gheorghe Cretu oraz zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zdobywca złota Ligi Mistrzów – Krzysztof Rejno.

Miejscem spotkania była siedziba Grupy Azoty ZAK S.A., a więc Sponsora Głównego siatkarskiej drużyny, a także właściciela klubu. To właśnie wieloletnie wsparcie i zaangażowanie Grupy Azoty ZAK S.A. pozwala ZAKSIE regularnie walczyć o najwyższe cele nie tylko w rodzimych rozgrywkach, ale również na europejskich parkietach i zmierzać po takie trofea jak puchar siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały trofea wywalczone przez Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w ostatnim sezonie: Superpuchar Polski, Puchar Polski, patera wicemistrza kraju oraz puchar zwycięzcy Ligi Mistrzów. Jako pierwszy głos zabrał reprezentujący gospodarza, Prezes Grupy Azoty ZAK S.A. – Paweł Stańczyk. Odnosząc się do decyzji o premii, która zostanie przekazana klubowi z okazji triumfu w siatkarskiej Lidze Mistrzów, podkreślił, że poziom zaangażowania finansowego Sponsora Głównego wzrasta wraz z poziomem osiąganych wyników sportowych.

– Z uwagi na historyczny sezon w wykonaniu Grupy Azoty ZAKSA, postanowiliśmy przyznać klubowi premię w wysokości 250 tys. złotych za zdobycie najważniejszego europejskiego trofeum. Warto również podkreślić, że w związku z udziałem ZAKSY w rozgrywkach Ligi Mistrzów, Grupa Azoty ZAK S.A. już od 2019 roku przeznacza dodatkowe środki na wsparcie klubu. Co więcej, od bieżącego roku, dodatkowe finansowanie uwzględniliśmy jako stały element obowiązującej umowy – dzięki temu jej wartość została zwiększona blisko o 10 proc. To realne wsparcie na drodze do osiągania kolejnych sukcesów – podkreślał Paweł Stańczyk. 

Następnie Prezes Sebastian Świderski przedstawił nowego Partnera Technicznego klubu. Jak przyznał Michał Czechowicz,  dla marki 4F to kolejny etap i kontynuacja rozwoju w środowisku siatkarskim. – To dla nas ogromny zaszczyt i duma. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to uznana marka nie tylko w środowisku siatkarskim. 4F od lat wspiera polski sport, cieszymy się że taki klub jak ZAKSA S.A jest naszym partnerem. Wierzymy, że wspólnym wysiłkiem pomożemy Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sięgać po najwyższe cele na arenach siatkarskich – podkreślił Teamwear Manager 4F.

Podkreślając tę współpracę Sebastian Świderski oficjalnie przekazał Prezesowi Pawłowi Stańczykowi dedykowaną koszulkę z logo nowego Partnera Technicznego (4F). Motyw na koszulce był nieprzypadkowy, znalazł się na niej oczywiście logotyp Głównego Sponsora – Grupy Azoty ZAK S.A. oraz herb klubu, a także motyw upamiętniający historyczny sukces Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W kolejnej części spotkania podpisany został kontrakt z nowym trenerem drużyny. W roli szkoleniowca Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w najbliższym sezonie zobaczymy Gheorghe Cretu. Pochodzący z Rumunii trener przyznał, że z taką drużyną można mierzyć w realizację ambitnych celów. – Przede wszystkim jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tutaj być i pracować z takim zespołem jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. To naprawdę mocny zespół, musze przyznać, że przez wiele lat śledziłem jego poczynania. Dla mnie dołączenie do zespołu, który osiągnął tak wiele jak ZAKSA, jest ogromnym wyzwaniem. Z tego miejsca chciałbym pogratulować wszystkim, klubowi, drużynie, trenerom, współpracownikom tych niesamowitych sukcesów z poprzedniego sezonu. Te imponujące rezultaty nie były dla mnie zaskoczeniem, to efekt wieloletniej pracy klubu. Jestem pewien, że również w kolejnym sezonie wszyscy razem będziemy mocno zmotywowani, aby powtórzyć sukces z poprzedniego roku – podkreślił nowy trener Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

O wymagającym sezonie 2021/2022 i zmianach w sztabie szkoleniowym mówił również prezes klubu Sebastian Świderski. – Cieszymy się, że trener Cretu dołączył do nas. Muszę przyznać, że już wcześniej był na naszej liście życzeń, jednak wtedy nasze drogi się nie zeszły. Na pewno przemawiało za nim doświadczenie, fakt że zna polskie realia, zawodników i PlusLigę.  Na pewno Gheorghe jest bardzo doświadczonym trenerem, z wieloletnim stażem klubowym i reprezentacyjnym. Dla nas ważne jest, że jest głodny sukcesów, a to doskonale wpisuje się w naszą politykę budowania drużyny- przyznał prezes Grupy Azoty ZAKSA, nawiązując do ambitnych celów na nowy sezon. – Ostatni sezon był najlepszym w dziejach nie tylko kędzierzyńskiej, ale polskiej klubowej siatkówki, na pewno będzie bardzo ciężko powtórzyć to, ale to jest dodatkowa mobilizacja do ciężkiej pracy i walki o najwyższe cele – podsumował Sebastian Świderski.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć reprezentanta zdobywców Ligi Mistrzów, Krzysztof Rejno podkreślił rolę  Sponsora Głównego i właściciela klubu. – Chciałbym w imieniu zespołu podziękować Grupie Azoty S.A , która wspiera nas od wielu lat. Bez naszego sponsora i właściciela nie byłoby nas tutaj i nie osiągnęlibyśmy tak wiele – podkreślił Krzysztof Rejno.

Przed Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kolejne wyzwania w nowym sezonie. – Mamy nowego trenera, nowych zawodników. Cele, jak zawsze w ZAKSIE, są ambitne, jednak jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Przed nami wiec dużo pracy, aby sprostać oczekiwaniom. Patrząc na te zeszłoroczne sukcesy nie odczuwamy presji, a raczej dumę. Mam nadzieje, że ciężka praca, jaką wykonamy i nasza motywacja zaprocentują znakomitym wynikiem  – dodał Krzysztof Rejno.