Norbert Huber zamyka skład  Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Zamykającym skład zawodnikiem, który zasili Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest reprezentant Polski – Norbert Huber. – Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do zwycięzcy Ligi Mistrzów – przyznał 22-letni środkowy.

Norbert Huber to mistrz Europy i świata juniorów, młody środkowy ma na koncie pierwsze sukcesy w seniorskiej reprezentacji. Z biało-czerwonymi zdobył srebro Pucharu Świata (2019), a także brąz (2019) i srebro (2021) Ligi Narodów.  Nasz środkowy uczestniczył również w obozie przygotowawczym igrzysk olimpijskich w Takasaki.

22-letni środkowy siatkarską karierę rozpoczynał w SMS-ie Brzozów (2012-2013), skąd trafił do AKS-u Resovia (2013-2017). W międzyczasie  bronił również barw SMS-u Spała (2014-2017). Utalentowany zawodnik seniorską karierę rozpoczął w PlusLidze, występując w Cerrad Czarnych Radom (2017-2019). Ostatnie dwa sezony Norbert Huber spędził natomiast w ekipie z Bełchatowa, teraz swoją grą będzie cieszył fanów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Nad propozycją ZAKSY nie zastanawiałem się zbyt długo. Jestem bardzo zadowolony, że mogę dołączyć do zwycięzcy ostatniej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów. W ostatnim sezonie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sięgnęła niemal po wszystkie trofea w kraju: Superpuchar Polski, Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju. Liczę, że kolejny sezon może być dla nas równie udany – podkreślił nowy środkowy naszego zespołu.

Norbert Huber przyznał, że ważna jest dla niego możliwość doskonalenia indywidualnych umiejętności, a także walka o najwyższe cele. – Chciałbym wyciągnąć z tego czasu jak najwięcej, iść do przodu, rozwijać się sportowo,  ale też bawić się siatkówką. Wierzę, że tutaj mogę poprawić poziom swojej gry i zrobię wszystko, żeby razem z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sięgać po kolejne sukcesy – dodał 22-latek.

Norbert – witamy w #ZAKSAfamily!