Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu

Podopieczni Gheorghe Cretu oficjalnie rozpoczęli przygotowania do sezonu PlusLigi 2021/2022. Na tym etapie do dyspozycji naszego trenera jest dziewięciu zawodników.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po badaniach, a następnie testach przystąpili w HWS Azoty  do treningów. Pierwszy dzień okresu przygotowawczego rozpoczął się od jednostki treningowej na siłowni, gdzie nasi zawodnicy pracowali pod okiem trenera przygotowania fizycznego – Piotra Pietrzaka. Wcześniej, na czas wakacji, wszyscy siatkarze otrzymali przygotowane przez naszego trenera indywidualne plany treningowe wraz z zaleceniami.

 

Podobnie jak w poprzednim sezonie również tym razem początek przygotowań to treningi na boiskach do siatkówki plażowej. Kędzierzynianie szlifują formę na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu zlokalizowanych przy stadionie „Kuźniczka”. Pierwszym sprawdzianem naszego zespołu będzie startujący w czwartek, 5 sierpnia, turniej siatkówki plażowej PreZero Grand Prix w Krakowie.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przygotowania rozpoczęła dziewięcioosobowym składzie. Do dyspozycji trenera Cretu jest dwóch rozgrywających: Marcin Janusz i Michał Kozłowski, libero: Korneliusz Banach, środkowi: Tomasz Kalembka, Krzysztof Rejno i Norbert Huber, atakujący: Bartłomiej Kluth oraz przyjmujący: Adrian Staszewski i Wojciech Żaliński.

Kędzierzynianie siatkarską formę szlifują pod okiem sztabu szkoleniowego w składzie: Gheorghe Cretu, Michał Chadała, Adam Swaczyna, Piotr Pietrzak, Marcin Nowakowski, Dominik Kwapisiewicz, Paweł Niebylski, Bartosz Hołobut. Pod nieobecność Pawła Brandta fizjoterapeutę naszego zespołu wspiera również praktykant – Olaf Gołąbek.

Do końca sierpnia do Kędzierzyna-Koźla przyjadą reprezentanci Stanów Zjednoczonych: David Smith oraz Erik Shoji, a występujący w biało-czerwonych barwach: Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek oraz Kamil Semeniuk do swoich kolegów dołączą w późniejszym czasie.