Skład ZAKSY na PreZero Grand Prix w Krakowie

W czwartek, 5 sierpnia, siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrają swoje pierwsze spotkanie turnieju PreZero Gand Prix w Krakowie. Do dyspozycji naszego trenera na cały turniej będzie 11 zawodników.

Za kędzierzynianami pierwsze treningi na boiskach do siatkówki plażowej. Podobnie jak w poprzednim roku również tym razem start zmagań ligowych poprzedzi turniej siatkówki plażowej – PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Areną tegorocznych zmagań będą boiska zlokalizowane na Kompleksie Sportowym Wanda w Krakowie. Turniej zaplanowano na 5-8 sierpnia.

Muszę powiedzieć, że zawodnicy wrócili w  dobrej kondycji fizycznej po długiej przerwie. Już od kilku tygodni trenowali indywidualnie pod okiem Piotra (Pietrzak, trener przygotowania fizycznego – przyp.). To bardzo ważne, że część pracy została już przez nich wykonana. Z pewnością będziemy uważni, bo gra na plaży jest zupełnie inna – część zawodników być może grała na piasku, ale dla nas ważne jest wejście w turniej skupionymi na zdrowiu i na przyszłości. Oczywiście mecz jest meczem i emocje się pojawią, przyjemność z gry również, chcemy reprezentować nasz klub w najlepszy możliwy sposób – o pierwszych dniach treningów oraz dyspozycji swoich podopiecznych mówił Gheorghe Cretu.

O rozpoczęciu przygotowań oraz pierwszym wyzwaniu, zwracając uwagę na główne cele naszego zespołu, mówił również rozgrywający Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Przygotowania rozpoczęliśmy jednostką na siłowni, popołudniu mieliśmy trening na piasku. Jest to związane oczywiście z turniejem siatkówki plażowej w Krakowie. Traktujemy to jako pewien etap przygotowań, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę, że priorytetowe w tym sezonie będą dla nas zmagania PlusLigi i rywalizacja w Lidze Mistrzów. Do Krakowa jedziemy po kilku dniach przygotowań, trudno więc powiedzieć czego dokładnie można się spodziewać. Jak na pierwsze dni myślę jednak, że nasza gra wyglądała całkiem nieźle – podkreślił Marcin Janusz.

ZAKSA do udziału w tegorocznym turnieju  PreZero Grand Prix zgłosiła szeroki, 11-osobowy skład. Przed każdym ze spotkań sztab szkoleniowy naszego zespołu wskaże skład meczowy. Do dyspozycji Gheorghe Cretu będą siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Marcin Janusz, Michał Kozłowski, Bartłomiej Kluth, Korneliusz Banach, Adrian Staszewski, Wojciech Żaliński, Krzysztof Rejno, Tomasz Kalembka oraz Norbert Huber, a także na co dzień występujący w ZAKSIE Strzelce Opolskie: Ernest Kaciczak i Fabian Majcherski. W sztabie naszego zespołu znaleźli się: Gheorghe Cretu, Michał Chadała, Adam Swaczyna, Piotr Pietrzak, Marcin Nowakowski, Dominik Kwapisiewicz, Paweł Niebylski i Bartosz Hołobut.

Transmisję z turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki  w Krakowie przeprowadzi telewizja Polsat Sport. W pierwszym meczu siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn. Startujemy o godz. 12:45.