Kamil Szymura: Chcę uczyć się jak najwięcej

Kamil Szymura jest najmłodszym zawodnikiem w składzie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Przez ten miesiąc spędzony ze starszymi kolegami nauczyłem się już sporo a nauczę się jeszcze więcej – o okresie przygotowawczym i cennym doświadczeniu mówił nasz libero.

Do rozpoczęcia rywalizacji plusligowej pozostał niespełna tydzień. O okresie przygotowawczym mówił nam nowy libero naszego zespołu – Za tydzień rozpoczniemy rozgrywki PlusLigi. To mój pierwszy sezon w dorosłej siatkówce. Przez ten miesiąc spędzony ze starszymi kolegami nauczyłem się już sporo, a nauczę się jeszcze więcej – podkreślił Kamil Szymura. Młody zawodnik w ostatnich spotkaniach kontrolnych i turniejach towarzyskich otrzymał możliwość gry w pełnym wymiarze, zbierając niezłe noty.

Zmagania ligowe ZAKSA rozpocznie na wyjeździe, rywalizując z MKS-em Będzin. Od poniedziałku nasz zespół trenuje już w komplecie. Do drużyny dołączyli nasi mistrzowie świata: Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek i Aleksander Śliwka. To właśnie od najlepszego libero na świecie 19-letni zawodnik będzie chciał się uczyć, podpatrując umiejętności mistrza. – Z Pawłem Zatorskim będę starał się rywalizować, ale tak naprawdę chciałbym wyciągnąć jak najwięcej z jego doświadczenia – deklaruje Kamil Szymura.