Andrea Gardini o okresie przygotowawczym

Za ZAKSĄ pierwszy tydzień okresu przygotowawczego. – Koncentrujemy się na jak najlepszym przygotowaniu do walki na każdym froncie. Ale pewne jest, że będziemy gotowi na wszystko – z optymizmem patrząc w przyszłość przyznał Andrea Gardini.

Podopieczni Andrei Gardiniego rozpoczęli okres przygotowawczy do sezonu ligowego 2017/2018. Poza zawodnikami z pierwszego składu do dyspozycji szkoleniowca są młodzi siatkarze. Jak zaznaczył nasz trener brak reprezentantów nie zaburzy przygotowań mistrzów Polski. –Czekamy jeszcze na kilku kluczowych zawodników. Do pracy w pełnym składzie pozostało nam sporo czasu. Tak naprawdę komplet na treningach będziemy mieć dopiero na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu. Ale to nic nowego, to nieodzowny element naszego życia, nie obawiam się o to. Zaczynamy na spokojnie krok po kroku, tak aby również tych zawodników, którzy w okresie wakacyjnym praktycznie nie trenowali, przygotować odpowiednio do sezonu. ZAKSA jest jednym z najlepszych klubów w Europie. Koncentrujemy się na jak najlepszym przygotowaniu do walki na każdym froncie. Ale pewne jest, że będziemy gotowi na wszystko – zaznaczył szkoleniowiec.

Pierwsze dni wspólnych treningów pozwalają ze spokojem patrzeć w przyszłość. – Atmosfera w zespole jest już bardzo dobra, a będzie jeszcze lepiej – dodał trener ZAKSY, odnosząc się do planów ZAKSY w kolejnych etapach okresu przygotowawczego. – Na pewno czeka nas kilka spotkań towarzyskich, przed nami również Memoriał Zdzisława Ambroziaka – kontynuował trener. Te mecze mają być okazją do przetestowania młodych siatkarzy. – To będą spotkania, które pozwolą sprawdzić nam również młodych zawodników, aby wiedzieć, czego możemy oczekiwać w sezonie – zakończył Andrea Gardini.

https://youtu.be/7ezG1d5utn0