Maurice Torres: Nie mogłem odmówić ZAKSIE!

Siatkarze mistrza Polski rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. O nowym wyzwaniu i chęci nauki języka polskiego mówił Maurice Torres. Wykazując się znajomością naszego języka o celach zespołu wspomniał kolejny nowy zawodnik ZAKSY Marco Falaschi -To jest ZAKSA, najlepszy klub ostatnich lat w Polsce, więc normalne jest, że będziemy chcieli wygrać wszystko.

Krótki okres wakacji siatkarzy ZAKSY zakończył się. W poniedziałek rano nasz zespół spotkał się na pierwszym treningu. W okresie przygotowawczym Andrea Gardini nie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, jednak nie zaburzy to planów treningowych naszego trenera. Po pierwszych treningach z optymizmem w przyszłość patrzy Marco Falaschi.Musimy pamiętać, że nie jest to jeszcze normalny cykl treningowy. Wróciliśmy po wakacjach, potrzebujemy sporo pracy z piłką. Potrzebujemy spokojnie wrócić do gry. Osobiście znalazłem czas zarówno na wakacje, jak i na trening – przyznał Włoch, zaznaczając, że czas przerwy między sezonami nie był tylko okresem wypoczynku.

Doskonale znany z plusligowych parkietów zawodnik podkreślił również, że z ZAKSĄ zamierza walczyć o najwyższe cele. –To jest ZAKSA, najlepszy klub ostatnich lat w Polsce, więc normalne jest, że będziemy chcieli wygrać wszystko – zaznaczył nowy rozgrywający.

IMG_0043

O sile ZAKSY mówił również Maurice Torres, portorykański atakujący mistrza Polski dodał również, że nad propozycją naszego klubu nie zastanawiał się zbyt długo. – Nie mogłem odmówić tak silnej drużynie, która przez dwa kolejne lata zdobywała mistrzostwo kraju. Dla mnie to nowa liga, nowa przygoda – podkreślił zawodnik. Jeden z wyróżniających się siatkarzy włoskiej Serie A przyznał, że nie bez znaczenia była dla niego postać szkoleniowca ZAKSY. – Trenera Gardiniego znam z Włoch, jednak jako zawodnika, jako trenera nie poznałem go jeszcze zbyt dobrze, ale słyszałem o nim tylko dobre opinie – kontynuował Maurice.

Swobodnie posługujący się językami angielskim, hiszpańskim czy włoskim atakujący ZAKSY dodał, że chętnie rozpocznie naukę języka polskiego. -Na pewno w najbliższym tygodniu zacznę uczyć się języka polskiego, już się nie mogę tego doczekać – dodał zawodnik.

https://youtu.be/cf_O0trvxeM

https://youtu.be/Z7Vg_pmQoHs