Rafał Buszek: Treningi są podobne do tych w ZAKSIE

Reprezentacja Polski, z siatkarzami ZAKSY w składzie, rozpoczyna rywalizację w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. – Jesteśmy praktycznie na ostatniej prostej przed mistrzostwami Europy. Cieszy, że mamy taki turniej jak memoriał, gdzie możemy zagrać z tak mocnymi przeciwnikami – o turnieju i przygotowaniach kadry mówił Rafał Buszek.

Po okresie intensywnych treningów w Spale i meczach kontrolnych z reprezentacją Słowenii siatkarze reprezentacji Polski w najbliższy weekend zmierzą się z kadrami narodowymi Francji, Kanady i Rosji. O pracy z Ferdinando de Giorgim w reprezentacji Polski, porównując treningi do przygotowań w ZAKSIE mówił Rafał Buszek. -Treningi są podobne do pracy, jaką wykonywaliśmy w ZAKSIE, także dużej zmiany nie było. Jesteśmy praktycznie na ostatniej prostej przed mistrzostwami Europy. Cieszy, że mamy taki turniej jak memoriał, gdzie możemy zagrać z tak mocnymi przeciwnikami, bo to nasz ostatni sprawdzian przed mistrzostwami – przyznał przyjmujący naszego zespołu.

W Krakowie biało-czerwoni zmierzą się m.in. z ekipą Trójkolorowych, w której barwach gra kapitan ZAKSY i były przyjmujący naszego zespołu Kevin Tillie. -Poziom reprezentacji Francji mówi sam za siebie, wiemy jak mocną są drużyną, szczególnie, że ich gra jest prowadzona przez ‚Tottiego’, który już u nas pokazał na co go stać. Kevin po operacjach, które miał już powoli zaczyna skakać – mówił Paweł Zatorski. Z uznaniem o klasie rywali wypowiadał się również Rafał Buszek. –Wszyscy przeciwnicy są wymagający i miejmy nadzieję, że zaprezentujemy się dobrze – kontynuował nasz skrzydłowy. Nasz libero z optymizmem patrzy w przyszłość -Wiadomo, że wykonaliśmy ciężką pracę. My wiedzieliśmy czego oczekiwać. Daliśmy z siebie wszystko i mamy nadzieję, że to się przełoży na wynik – kontynuował popularny ‚Zati’.

Reprezentacyjni kędzierzynianie do ekipy przygotowującej się do sezonu ligowego 2017/2018 dołączą nieco później, jednak jak zaznacza Rafał Buszek wszyscy będą gotowi do walki o najwyższe cele w barwach mistrzów Polski. – Miejmy nadzieję, że do zespołu ZAKSY w tym sezonie dołączymy jak najpóźniej, najlepiej dopiero po finale mistrzostw Europy. Myślę, że nie zaburzy to w żadnym stopniu przygotowań do sezonu i będziemy gotowi na rywalizację ligową i Superpuchar Polski – o mierzeniu w najwyższe cele podczas mistrzostw Starego Kontynentu, nawiązując również do zbliżającego się sezonu ligowego, mówił Rafał Buszek.

Ten sezon będzie również szczególny dla Pawła Zatorskiego. Naszemu libero gratulujemy nowej roli. – Mimo zmęczenia, które przede mną, w trakcie łączenia gry z obowiązkami taty, mam nadzieję, że nigdy nie będę na to narzekał, bo ogromne szczęście spotyka mnie w tej chwili – z uśmiechem mówił ‚Zati’.