Benjamin Toniutti: Będę bardzo szczęśliwy wracając do Kędzierzyna-Koźla

Kapitan naszego zespołu wraz z reprezentacją Francji podczas XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera szlifował formę przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. – To jeszcze nie jest ta optymalna forma, ale mam nadzieję, że będziemy gotowi. Mistrzostwa Europy w Polsce to bardzo ważny turniej – mówił Benjamin Toniutti.

Podopieczni Laurenta Tillie w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera zajęli drugie miejsce. Jednak jak podkreślił Benjamin Toniutti rywalizacja w tego typu turniejach jest dla Francuzów wyjątkowo istotna. -To turniej towarzyski, ważne jest aby przed mistrzostwami Europy rozegrać kilka takich spotkań. Chcemy sprawdzić na jakim etapie przygotowań jesteśmy. Rozpoczęliśmy treningi plus minus 10 dni temu, na pewno nie jesteśmy jeszcze w pełni gotowi, więc dobrze mieć test jakim są mecze z takimi rywalami jak Polska, Kanada czy Rosja – zaznaczył Benjamin Toniutti

Jak dodał mistrz Polski on i jego koledzy po triumfie w Lidze Światowej mogli chwilę odpocząć. -Mieliśmy trochę wolnego po finałach Ligi Światowej, potrzebowaliśmy tego odpoczynku. Teraz nie jest to jeszcze ta optymalna forma, ale mam nadzieję, że na mistrzostwa Europy będziemy gotowi. To bardzo ważny turniej – dodał nasz rozgrywający.

Benjamin Toniutti jest jednym z zawodników, którzy ze względu na obowiązki reprezentacyjne do zespołu ZAKSY dołączą nieco później. Jak zaznaczył kapitan naszego zespołu nie zaburzy to przygotowań do sezonu. –Dołączę do drużyny dość późno, dlatego tak ważne jest, żeby teraz w Kędzierzynie podczas przygotowań z zespołem był dobry rozgrywający. Będziemy współpracować z Marco, moim zdaniem ja i on to dobre rozwiązanie dla klubu – zakończył nasz zawodnik, z uznaniem wypowiadając się o nowym koledze.