Aleksander Śliwka w ZAKSIE

Kolejnym zawodnikiem, którego witamy w szeregach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Na pewno mam duży respekt do tradycji i sukcesów ZAKSY, bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do tak świetnej drużyny-mówi nasz nowy przyjmujący.

Aleksander Śliwka od nowego sezonu będzie grał w szeregach wicemistrza Polski. Reprezentant Polski ostatni sezon spędził w Asseco Resovii Rzeszów, wcześniej w ramach wypożyczenia występował w AZS-ie Olsztyn czy AZS Politechnice Warszawskiej. Między sezonami spędzonymi w stolicy i na Warmii i Mazurach w sezonie 2015/2016 Aleksander Śliwka również grał w barwach ekipy z Rzeszowa. To właśnie z Resovią nasz przyjmujący zdobył wicemistrzostwo Polski (w sezonie 2015/2016). –Przechodzę z jednego wielkiego klubu do kolejnego. Na pewno mam duży respekt do tradycji i sukcesów ZAKSY, bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do tak świetnej drużyny To jest klub i zespół, który od paru lat w rządzi Polsce. Teraz ZAKSA zdobyła wicemistrzostwo Polski, walczyła również o najwyższe cele w Europie, o czym świadczy chociażby tegoroczna gra w Final Four Ligi Mistrzów– o zmianie barw klubowych mówił nowy przyjmujący naszego zespołu.

Aleksander Śliwka jest kolejnym (po Łukaszu Kaczmarku) nowym zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Podobnie jak atakujący kędzierzynian również Aleksander przyznał, że nie musiał szczególnie długo rozważać propozycji otrzymanej z naszego klubu. Jednocześnie reprezentant Polski deklaruje chęć walki o najwyższe cele, w tym o odzyskanie tytułu mistrzowskiego. –Oferta ZAKSY była najlepsza, długo się nie zastanawiałem, argumentów przemawiających za było naprawdę sporo. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to drużyna bardzo utytułowana z zawodnikami światowej klasy, dla mnie to będzie zaszczyt móc dołączyć do tej drużyny. Bycie częścią tej ekipy to ogromne wyróżnienie. Zrobię wszystko, aby pomóc w zrealizowaniu oczekiwań stawianych przez klub. Czeka nas walka o najwyższe cele, bo wszyscy wiemy, że już od lat ZAKSA mierzy wysoko i będę chciał pomóc drużynie w osiąganiu tych wyników– dodał zawodnik.