Łukasz Kaczmarek nowym atakującym ZAKSY

Reprezentant Polski, mający na koncie kilkuletnie doświadczenie w PlusLidze – Łukasz Kaczmarek jest nowym atakującym naszego zespołu. -Dla mnie możliwość reprezentowania barw tak mocnego klubu jest ogromnym wyróżnieniem –o swojej decyzji mówił Łukasz Kaczmarek.

Informujemy, że pierwszym nowym zawodnikiem, jaki dołączy do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie Łukasz Kaczmarek. Nowy atakujący naszego zespołu przez trzy ostatnie sezony występował w barwach Cuprum Lubin, będąc jednym z wyróżniających się zawodników swojego zespołu. Dobra gra Łukasza nie pozostała niezauważona, w poprzednim sezonie reprezentacyjnym atakujący otrzymał od Ferdinando de Giorgiego powołanie do reprezentacji Polski. Również w tym sezonie nowy atakujący wicemistrzów Polski znalazł się w grupie zawodników powołanych do gry w biało-czerwonych barwach. W swojej karierze Łukasz ma na koncie również doświadczenie zdobywane na piasku, którego efektem były medale młodzieżowych mistrzostw świata.

IMG_0020

W siatkówce halowej Łukasz Kaczmarek pierwsze kroki stawiał w I-ligowym TS Victoria PWSZ Wałbrzych. Następnie trzy sezony spędził w Cuprum Lubin, teraz witamy w barwach ZAKSY. –Bardzo się cieszę, dla mnie możliwość reprezentowania barw tak mocnego klubu, jakim jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, jest ogromnym wyróżnieniem. Miałem inne oferty, zarówno z Polski jak i zagranicy, jednak uznałem że gra w Kędzierzynie-Koźlu będzie najlepszym wyborem dla mnie – o swojej decyzji mówił nowy atakujący ZAKSY, deklarując chęć walki o najwyższe cele. –Na pewno będzie to wyzwanie i coś nowego, ponieważ grałem do tej pory przez trzy lata w Cuprum Lubin i tam była walka gdzieś w środku stawki, tutaj będziemy walczyć o mistrzostwo Polski i inne trofea na arenie międzynarodowej. Także bardzo się z tego cieszę i obiecuję, że podejmę tę rękawicę i zrobię wszystko, aby z ZAKSĄ zajść jak najdalej -dodał zawodnik.

Jak dodał nowy atakujący wicemistrzów Polski argumentów skłaniających go do podpisania kontraktu z naszym klubem było sporo. – Możliwość gry z takim rozgrywającym jak Benjamin Toniutti była jednym z argumentów, dlaczego podjąłem taką decyzję. Każdy o tym wie, że Ben jest jednym z najlepszych rozgrywających na świecie, ale cała drużyna, łącznie z trenerem i sztabem szkoleniowym jest znakomita. I wiele powodów przemawiało za podpisaniem kontraktu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle – podsumował Łukasz Kaczmarek.