Zmiany w składzie ZAKSY

W ostatni weekend ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończyła sezon 2017/2018. Przed nami kolejny wymagający sezon, już teraz możemy oczekiwać pierwszych zmian w składzie naszego zespołu.

Ostatni sezon zakończyliśmy ze srebrnymi medalami PlusLigi, ZAKSA awansowała również do turnieju finałowego Pucharu Polski i walczyła w Final Four elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów. Czas podsumowań i ocen minionego już sezonu za nami, teraz przystępujemy do budowania składu na kolejny sezon, nie obędzie się bez zmian.

Po roku gry w kędzierzyńskich barwach szeregi ZAKSY opuszczają Maurice Torres i Marco Falaschi. Portorykański atakujący wraz z rozwojem sezonu prezentował się coraz lepiej, będąc jednym z wyróżniających się zawodników naszego zespołu. Szczególnie zapadły nam w pamięć mecze fazy play-off Ligi Mistrzów czy półfinałowe rywalizacje plusligowe z Olsztynem. Maurice do ZAKSY przeszedł z klubu włoskiej Serie A i teraz wraca do Włoch. Nowym klubem Portorykańczyka będzie Kioene Padwa. Kolejnym zawodnikiem, który po tym sezonie zmieni PlusLigę na włoską Serie A jest Marco Falaschi. Po trzech sezonach w Polsce włoski rozgrywający zdecydował się wrócić na Półwysep Apeniński, w sezonie 2018/2019 Marco będzie występował w BCC Castellana Grotte.

IMG_0218

Zmiany w składzie ZAKSY dotkną również przyjmujących i środkowych. Po kilku latach gry w naszym zespole barwy klubowe zmienia Rafał Buszek. Rafał do ZAKSY dołączył w 2015 roku, dwukrotnie z naszym zespołem sięgając po tytuł mistrzowski, zdobywając Puchar Polski.  Kolejnymi zawodnikami, kończącymi kędzierzyńską przygodę są Aleksander Maziarz, Korneliusz Banach i Krzysztof Zapłacki.

Poza kończącymi się kontraktami kilku naszych zawodników zobaczymy w innych klubach PlusLigi. I tak o wypożyczeniu możemy powiedzieć w przypadku Kamila Semeniuka i Krzysztofa Rejno. Po sezonie 2017/2018 z ZAKSĄ rozstaje się manager zespołu – Tomasz Drzyzga, którego rolę przejmie już w tym sezonie wspierający nasz zespół – Wojciech Serafin. Nie jest to koniec zmian, o nowych kontraktach będziemy informować niebawem.

IMG_0612

Zawodnikom żegnającym się z naszym klubem dziękujemy za wykonaną pracę, zaangażowanie i życzymy powodzenia.