ZAKSA wygrywa z Effectorem Kielce !
3:0
13 lutego 2016, 17:00
25:22 25:18 25:14

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle wygrywa z Effectorem Kielce 3:0 ( 25:22, 25:18, 22:14 ) i umocnia się na pozycji lidera Plusligii.

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle rozpoczęła w składzie: B. Toniutti, R. Buszek, K. Tillie, J. Gladyr, Ł. Wiśniewski, D. Konarski, P. Zatorski (L).

To goście rozpoczęli lepiej pierwszego seta, na przerwie technicznej prowadzili 8:6. ZAKSA szybko jednak otrząsnęła się i po trzech blokach prowadziliśmy już 11:9. Na drugą przerwę techniczną schodziliśmy prowadząc 16:14. Po asie serwisowym J. Gladyra było 18:15, tej trzy punktowej przewagi nie straciliśmy już do końca i wygraliśmy 25:22.

Drugi set to dominacja naszego zespołu, zagrywamy lepiej niż w pierwszej partii, tym samym odrzuciliśmy kielczan od siatki i nie mogli oni kończyć pierwszych akcji. My skutecznie wykorzystywaliśmy nasze kontrataki i wygraliśmy tego seta 25:18.

Początek trzeciej odsłony to koncert gry w zagrywce ZAKSY. B. Toniutti i Ł Wiśniewski popisują się asami serwisowymi i na pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy 8:3. Przy stanie 10:3 dla kędzierzynian trener F. Giorgi dokonał podwójnej zmiany, za B. Toniuttiego wszedł G. Bociek, a za D. Konarskiego wszedł G. Pająk. To nie zmieniło stylu naszej gry, graliśmy doskonale w kontratakach i w zagrywce. Na parkiecie w tym secie pojawił się jeszcze K. Semeniuk, który zmienił K Tillie. Całego seta wygraliśmy po ataku G. Boćka 25:14.

MVP spotkania został po raz ósmy w tym sezonie B. Toniutti.