MKS Będzin
10 lutego 2016, 18:00
Będzin
22:25 13:25 22:25

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle po trzy setowym meczu wygrywa z MKS Będzin w 16 kolejce PlusLigi.

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle rozpoczęła w składzie: B. Toniutti, R. Buszek, S. Deroo, J. Gladyr, Ł. Wiśniewski, D. Konarski, P. Zatorski (L).

Od mocnego uderzenia zaczęli zawodnicy ZAKSY, po asie serwisowym B. Toniuttiego i skutecznych atakach D. Konarskiego wysoko prowadziliśmy na początku pierwszego seta 6:1. W dalszej części tej partii powiększaliśmy przewagę, na drugiej przerwie technicznej prowadziliśmy 16:11 i kiedy wydawało się, że spokojnie wygramy tego seta zaczęliśmy popełniać proste błędy i nie kończyliśmy swoich ataków. Po skutecznym ataku M. Kamińskiego zespół z Będzina wyszedł na prowadzenie 21:20, wtedy nasz szkoleniowiec F. Giorgi poprosił o czas. Po przerwie wróciliśmy do swojej gry, skuteczne bloki B. Toniuttiego i D. Konarskiego dają nam piłkę setową, którą asem serwisowym wykorzystuje nasz rozgrywający.

Druga odsłona, to całkowita dominacja ZAKSY. Początek to świetna gra blokiem, później dokładamy doskonałą grę blik obrona i perfekcyjnie kończymy kontrataki. Prowadzimy kolejno w secie: 9:1, 19:7, 20:10. Seta kończy dwoma asami serwisowymi G. Pająk i wygrywamy 25:13.

Trzeci set był bardzo podobny do pierwszego, gdzie zdecydowanie początek należał do ZAKSY. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy 8:5, później wygrywaliśmy już 17:12, ale znowu zdarzył nam się przestój w grze, który wykorzystali gospodarze i doszli nas na jedno oczko 17:16. Po czasie jednak wziętym przez naszego trenera wszystko wróciło do normy, cały mecz skutecznym atakiem zakończył G.Bociek.

MVP spotkania R.Buszek.

Warty odnotowania jest fakt, że nasz szkoleniowiec F. Giorgi sprawdził wszystkich swoich zawodników, rotując składem. Na boisku pojawili między innymi K. Rejno, K. Semeniuk oraz K. Banach. Pokazali się oni z bardzo dobrej strony.