ZAKSA podejmie Cerrad Czarnych Radom, cel – utrzymanie zwycięskiej passy
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
21 października 2017, 17:00
Kędzierzyn-Koźle
25:17 25:20 30:28

Przed nami drugie spotkanie tego sezonu na własnym terenie, tym razem mistrzowie Polski podejmą rywali z Radomia. Po czterech rozegranych meczach podopieczni Andrei Gardiniego mając na koncie komplet zwycięstw zajmują pozycję lidera.

Po pięciu kolejkach ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma na koncie cztery zwycięstwa, podopieczni Andrei Gardiniego z dorobkiem 12 oczek zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Przed naszą drużyną zaległe spotkanie z AZS-em Olsztyn (przełożone na 14 listopada). Rywalizacja PlusLigi nie zwalnia tempa i już w sobotę czekają nas emocje 6. kolejki siatkarskiej ekstraklasy. Tym razem możliwości obrońców tytułu sprawdzą Cerrad Czarni Radom. Radomianie po pięciu kolejkach mogą pochwalić się bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek, siedem zdobytych punktów uplasowało zespół Roberta Prygla na 10. miejscu tabeli PlusLigi.

Mimo że na tym etapie sezonu poszczególne zespoły nie koncentrują się na miejscu w tabeli to pozycja lidera nie jest bez znaczenia. Aktualnie jedynie nasz zespół i akademicy z Olsztyna mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Do ostatniej kolejki w tym gronie mogliśmy zobaczyć również Cuprum Lubin, jednak tak było tylko do środowego starcia z ZAKSĄ. Nasz zespół wywiózł z trudnego terenu komplet zwycięstw, chociaż mimo czterosetowego starcia spotkanie przyniosło sporo emocji i zwrotów akcji. Wystarczy wspomnieć, że dwie partie rozstrzygały się na przewagi (po 26:24). W nerwowych momentach, prezentując siłę charakteru, lepiej reagowali siatkarze mistrza Polski. Tym razem trudno było wskazać jednego wyróżniającego się zawodnika, dorobek punktowy poszczególnych siatkarzy ZAKSY potwierdził, że mocnym punktem naszej drużyny jest właśnie zespołowość. Obok Maurice’a Torresa, Sama Deroo i Mateusza Bieńka (wszyscy po 15 punktów), równie wysokim dorobkiem punktowym i efektywnością zagrań (13 oczek) mógł pochwalić się Łukasz Wiśniewski.

_MG_0329

Przed spotkaniem z Cuprum Lubin ZAKSA miała komfort i blisko tydzień czasu na przygotowania. Tym razem mistrzowie Polski nie mieli tak wiele czasu na odpoczynek, po środowym spotkaniu nasz zespół już w sobotę rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem dyspozycję obrońców tytułu przetestują rywale z Radomia. Podopieczni Roberta Prygla mają za sobą również wygrane spotkanie, bez straty seta pokonali BBTS Bielsko-Biała. To spotkanie tylko potwierdziło, że siła ataku Cerrad Czarnych Radom opiera się na duecie Michał Filip/ Wojciech Żaliński. Radomianie po falstarcie w ligowych rozgrywkach ostatnio radzili sobie nieco lepiej, jednak wciąż czekali na starcie z ligową czołówką. To właśnie spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu zapoczątkuje serię trudnych meczów dla naszych rywali.

W sobotnim spotkaniu możemy spodziewać się, że rywale zaprezentują się w tym samym składzie, w jakim rozpoczynali dotychczasowe mecze. Wciąż do dyspozycji Roberta Prygla nie będzie Dejan Vincić. Jak poinformował klub z Radomia uraz słoweńskiego rozgrywającego wyklucza go z gry na nieco dłużej. Dotychczasowe występy Wojciecha Żalińskiego i jego kolegów pokazują jednak, że radomianie niezależnie od składu mogą postawić twarde warunki. Nie oglądając się na rywali mistrzowie Polski ze spokojem podchodzą do najbliższego meczu. Cel ZAKSY jest niezmienny- kolejne zwycięstwo.

Spotkanie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Carni Radom zaplanowano na sobotę, 21 października. Zapraszamy do hali przy ul. Mostowej. Początek meczu o godz. 17:00.