ZAKSA pewnie wygrywa z BBTS Bielsko – Biała!
0:3
20 lutego 2016, 14:00
Bielsko-Biała
15:25 21:25 21:25

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle zwycięża z drużyną z Bielska – Białej i umacnia się na pozycji lidera Plusligi, wykorzystując potknięcia Skry Bełchatów i Lotosu Trefla Gdańsk.

ZAKSA rozpoczęła w składzie: B. Toniutti, K. Tillie, S. Deroo, J. Gladyr, Ł. Wiśniewski, G. Bociek, P. Zatorski (L).

Pierwszy set nasi zawodnicy zaczęli od mocnego uderzenia, J. Gladyr zagrywał wyśmienicie odrzucając zawodników z Bielska – Białej od siatki. Po jego asie serwisowym prowadziliśmy 5:1. W całej tej partii utrzymywaliśmy wysoki poziom zagrywki i bloku. Nasi skrzydłowi skutecznie kończyli ataki i to pozwoliło łatwo zwyciężyć pierwszego seta 25:15.

Początek drugiej odsłony to doskonała gra ZAKSY, na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy prowadząc 8:5. Później na chwilę nasi zawodnicy stracili koncentrację i po bloku G. Pilarza bielszczanie wyszli na prowadzenie 10:9. W tym momencie na boisko wszedł R. Buszek zmieniając S. Deroo. Nasi zawodnicy szybko doprowadzili do remisu i zaczęli zwiększać swoją przewagę, na drugiej przerwie technicznej wygrywaliśmy 16:13. Do końca seta nasza przewaga była wyraźna. Po zepsutej zagrywce gospodarzy wygraliśmy tę partię 25:21.

W trzecim secie zawodnicy ZAKSY zaczęli popełniać proste błędy w przyjęciu zagrywki i przez to nie kończyli pierwszych akcji w ataku. Bielszczanie po asie serwisowym B. Janeczka prowadzili 7:4. Nasi zawodnicy do stanu 20:20 grali bardzo nierówno, ale w końcówce przejęli inicjatywę i po skutecznym bloku R. Buszka wygraliśmy 25:21.

MVP meczu został wybrany już po raz 9 w tym sezonie nasz rozgrywający B. Toniutti.