ZAKSA Kędzierzyn-Koźle buduje fundament pod nadchodzący sezon.

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle rozpoczyna właśnie trzeci tydzień pracy nad formą, z którą drużyna ma podejść do tegorocznych rozgrywek. Program treningowy realizowany jest pod nadzorem Fefe de Giorgi i Michała Chadały, a nad przygotowaniem fizycznym czuwa trener Piotr Pietrzak.

Pracujemy ciężko i solidnie– podkreśla trener Fefe de Giorgi – a z tygodnia na tydzień treningi będą coraz bardziej wymagające. Jednak miło popatrzeć, jak zawodnicy odpowiedzialnie i uczciwie podejmują wysiłek i trenują. Jest to bardzo ważny moment w etapie przygotowań, bo właśnie teraz budujemy solidny fundament na sezon oparty na trzech istotnych elementach: sile, wytrzymałości i technice – dodaje, zapytany o efekty dotychczasowych treningów.

fefe misiek

Początkiem września do drużyny dołączą reprezentanci, którzy obecnie mają krótka przerwę.

 

Na ten krótki wypoczynek z pewnością solidnie zapracowali – ocenia asystent trenera Michał Chadała. – Tak to już jest z reprezentacją, że zawodnicy grają więcej i w krótkim czasie muszą regenerować siły, by dołączać do macierzystych klubów i wraz z całym teamem przygotowywać się do sezonu. My również oczekujemy powrotu naszych chłopaków – dodaje.

 

W nadchodzącym sezonie spotkań do rozegrania będzie dużo więcej, cele są wysoko postawione i obserwując przygotowania zawodników już czujemy przypływ adrenaliny i czekamy na to by zobaczyć ich w formie na parkiecie.