Wracamy na ligowe parkiety

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zwalniają tempa, dwa dni temu kędzierzynianie zainaugurowali rozgrywki Ligi Mistrzów, a już w piątek 3 grudnia wracamy na ligowe parkiety. Tym razem rywalem niepokonanej ZAKSY będzie GKS Katowice.

Kalendarz meczów podopiecznych Gheorghe Cretu jest wyjątkowo intensywny. Zaledwie po jednodniowej przerwie ZAKSA wraca na siatkarskiej parkiety. Przed nami spotkanie 10. kolejki PlusLigi, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmuje GKS Katowice. Nasz zespół niezmiennie utrzymuje pozycję lidera ekstraklasy, na 10 rozegranych spotkań ligowych ma na kocie komplet dziesięciu zwycięstw. Znakomita gra kędzierzynian pozwoliła naszej drużynie zgromadzić 28 punktów. Nasz najbliższy rywal to obecnie dziewiąta drużyna ligowego zestawienia. GKS Katowice na 9 rozegranych spotkań może się pochwalić bilansem czterech zwycięstw i pięciu porażek.

W poprzedniej kolejce katowiczanie w derbach Śląska musieli uznać wyższość zespołu z Jastrzębia-Zdroju. Prowadzony przez Grzegorza Słabego zespół w konfrontacji z obrońcą tytułu nie ugrał nawet seta, najlepiej punktującym zawodnikiem GKS-u w tym meczu był atakujący – Jakub Jarosz, zdobywca 17 punktów w meczu. GKS przeważał czujnością w bloku i wybloku (4 punktowe bloki i 8 wybloków), to jednak nie wystarczyło do sprawienia niespodzianki. ZAKSA w 9 kolejce o ligowe punkty walczyła w Zawierciu. Mecz z Aluron CMC Wartą Zawiercie ułożył się po myśli naszego zespołu. Po wyjątkowo zaciętej odsłonie premierowej, wygranej na przewagi 38:36 w kolejnych setach kędzierzynianie kontrolowali sytuację. Nasz zespół imponował cierpliwą i konsekwentną grą, obok dominacji w ataku uwagę zwracała bardzo dobra gra w bloku, bezpośrednio tym elementem nasz zespół zdobył aż 11 punktów, notując również 13 wybloków. Na tak grających kędzierzynian zawiercianie nie zdołali znaleźć sposobu.

ZAKSA po tym meczu rozgrała kolejne udane spotkanie, tym razem pokonując OK Merkur Maribor (również bez straty seta). Uwzględniając napięty grafik rywalizacji trener Gheorghe Cretu nie unikał rotacji składem, i tak w wyjściowej szóstce Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zobaczyliśmy Tomasza Kalembkę, w większym wymiarze spotkanie rozegrał Bartłomiej Kluth. Na boisku pojawili się również Michał Kozłowski, Wojciech Żaliński czy Adrian Staszewski. Jak zgodnie podkreślali nasi zawodnicy po środowym meczu wygrana bez straty seta była kluczowa nie tylko uwzględniając udany start w Lidze Mistrzów ale również intensywny grafik meczów, jaki czeka nasz zespół w tym tygodniu,

Najbliższe spotkanie to mecz 10. kolejki PlusLigi. Rywalizację zaplanowano na piątek, 3 grudnia. Początek spotkania Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z GKS-em Katowice o godz. 17:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.  Bilety można zakupić za pomocą systemu sprzedaży internetowej KupBilet.pl, w stacjonarnych punktach dystrybucji, a także w kasach biletowych w hali – na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

WAŻNE: Przypominamy również o Zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas meczów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.