W Radomiu walczymy o podtrzymanie serii zwycięstw

Siatkarze mistrza Polski po ostatnim meczu ligowym mieli tydzień bez rozgrywania spotkań, mogąc ten czas poświęcić na treningi. Jednak już w niedzielę Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wróci do ligowej rywalizacji, o cenne punkty i kolejne zwycięstwo nasz zespół powalczy w Radomiu.

5. kolejka PlusLigi wystartowała, a spotkanie podopiecznych Nikoli Grbicia z zespołem z Radomia będzie ostatnim meczem tego weekendu. Mająca na koncie komplet zwycięstw Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stawiana jest w roli faworyta tego spotkania. Również dotychczasowy bilans konfrontacji kędzierzyńsko-radomskich sprzyja naszej drużynie. W historii rywalizacji PlusLigi ZAKSA z zespołem z Radomia rywalizowała 12- krotnie i wszystkie z tych spotkań wygrywał nasz zespół, oddając rywalom łącznie tylko siedem setów.

W tym sezonie mistrz Polski mocnym akcentem rozpoczął rywalizację ligową, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma na koncie komplet (czterech) zwycięstw i 12 punktów, zajmując 2. miejsce w ligowej tabeli. Nasz zespół przy takim samym stosunku setów wygranych i przegranych, będącej na pozycji lidera, drużynie z Warszawy ustępuje tylko stosunkiem małych punktów. Nasz najbliższy rywal do tej pory radził sobie ze zmiennym szczęściem, podopieczni Roberta Prygla z trzema zwycięstwami i dwiema porażkami zajmują 7. miejsce w ligowej klasyfikacji. Po porażkach z rywalami z Olsztyna i Gdańska siatkarze z Radomia przełamali się w meczu Z BKS Visłą Bydgoszcz, następnie bez straty seta pokonując MKS Będzin. Radomianie rozegrali również awansem spotkanie z Cuprum Lubin, pokonując rywali 3:1. Mecz z naszym zespołem będzie więc pierwszym sprawdzianem radomian w konfrontacji z zespołem z czołówki.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Aluron Virtu CMC Zawiercie

Cerrad Enea Czarni Radom to jeden z zespołów, które przed tym sezon dotknęły nieco większe zmiany kadrowe. Z radomianami rozstał się m.in. Wojciech Żaliński, przez ostatnie lata będący jednym z wyróżniających się zawodników swojego zespołu. Do drużyny dołączyli natomiast grający w ostatnim sezonie w Italii: Michał Kędzierski i Wojciech Włodarczyk, atakujący debiutujący w ekstraklasie w barwach katowickiego GKS-u – Karol Butryn czy reprezentant Grecji Athanasios Protopsaltis. Podopieczni Roberta Prygla sprawiają wrażenie zespołu nabierającego pewności z każdym rozegranym spotkanie, po nerwowym początku rozgrywek w ostatnich meczach radzili sobie zdecydowanie lepiej.

Przy dość intensywnym grafiku meczów, jaki czeka na nasz zespół w tym roku kalendarzowym dość szczęśliwy układ spotkań sprawił, że po sobotnim meczu z ekipą z Zawiercia trener Grbić zdecydował się dać swoim podopiecznym dwa dni wolnego. Na wspólnych treningach siatkarze mistrza Polski spotkali się we wtorek. Do zdrowia i treningów w tym tygodniu wrócił Łukasz Kaczmarek. Chociaż ostatnie spotkanie było potwierdzeniem tego, o czym nasz trener i zawodnicy mówią od początku sezonu – szerokiego wyrównanego składu. Bardzo dobre spotkanie w pełnym wymiarze w meczu z Zawierciem rozegrał bowiem Arpad Baroti. Wyróżnienie MVP meczu trafiło jednak do Aleksandra Śliwki. Dotychczasowe mecze w wykonaniu mistrza Polski potwierdzają więc, że siłą Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest zespołowość, a w każdym ze spotkań rolę lidera przejmuje inny zawodnik, czego potwierdzeniem jest również zestawienie zawodników dotychczas wyróżnionych tytułem dla najlepszego siatkarza spotkania.

Nasz zespół już wyruszył do Radomia, popołudniu kędzierzynianie mają zaplanowany trening w radomskiej hali, gdzie już jutro nasz zespół powalczy o kolejne zwycięstwo. Spotkanie Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle z Cerrad Enea Czarnymi Radom zaplanowano na niedzielę, 17 listopada, początek rywalizacji o godz. 17:30. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport Extra.