W 10. kolejce podejmujemy MKS Będzin
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:1
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
18 listopada 2017, 17:00
Kędzierzyn-Koźle
25:13 22:25 25:13 25:21

Za nami osiem meczów, podopieczni Andrei Gardiniego we wtorek rozegrają zaległe spotkanie w Katowicach. Jednak wcześniej nasz zespół podejmie MKS Będzin, dotychczasowa postawa mistrzów Polski pozwala stawiać obrońców tytułu w roli faworyta.

MKS Będzin to jedna z ekip PlusLigi, której po poprzednim sezonie nie dotknęły większe zmiany kadrowe. Dość istotną zmianą z punktu widzenia najbliższego rywala ZAKSY był powrót z wypożyczenia Krzysztofa Rejno. Nasz środkowy w Będzinie miał zagwarantowane miejsce w wyjściowym składzie, regularnie notując dobre występy. Teraz wspierając Łukasza Wiśniewskiego i Mateusza Bieńka Rejno regularnie otrzymuje szanse gry od Andrei Gardiniego.

Dotychczasowe występy będzinian pozwoliły drużynie Stelio DeRocco zgromadzić 10 punktów, przy bilansie czterech zwycięstw i pięciu porażek. Taki wynik sklasyfikował MKS Będzin na 11. miejscu tabeli PlusLigi. W tej części tabeli jest jednak dość ciasno, identyczną liczbę punktów co MKS mają radomianie i bydgoszczanie. Do ZAKSY zespół z Zagłębia traci sporo. Mistrzowie Polski niezmiennie utrzymują pozycję lidera, mimo że podopiecznych trenera Gardiniego czeka jeszcze zaległy mecz 9.kolejki. Aktualny dorobek naszego zespołu to 23 punkty, przy ośmiu zwycięstwach.

_MG_0213

Ten tydzień jest wyjątkowo intensywny dla ZAKSY. We wtorek nasz zespół podejmował Indykpol AZS Olsztyn, teraz podopieczni Andrei Gardiniego koncentrują się na kolejnym rywalu. O meczu z akademikami można powiedzić jako dotychczas najtrudniejszym. Nasi zawodnicy natrafili na silny opór ze strony rywala. Olsztynianie pokazali się z bardzo dobrej strony. Jak zgodnie podkreślali zawodnicy naszego zespołu to spotkanie pokazało mocne strony ZAKSY, ale też i pole do pracy. Łukasz Wiśniewski zwrócił uwagę na efektywność w zagraniach z pierwszej akcji. Niezależnie od przeciwności kędzierzynianie udowodnili, że potrafią reagować w trudnych sytuacjach. Nasz zespół wyrównał stan rywalizacji, doprowadzając do tie breaka. Decydujący set to niekwestionowana dominacja ZAKSY. Jak pokazał początek sezonu, co potwierdził ostatni mecz, mocnym punktem mistrzów Polski jest Sam Deroo. Wyrastający do roli lidera ZAKSY Sam w rankingu zawodników wybieranych MVP spotkań jest liderem naszego zespołu. Szkoleniowiec mistrzów Polski dość często rotuje składem, a każdy zawodnik pojawiający się n boisku sporo wnosi do gry.

Za MKS-em wygrana z BBTS-em Bielsko-Biała. To spotkanie nie miało większej historii, zespół trenera DeRocco kontrolował sytuację. W poważniejszych sprawdzianach, jak mecze z Treflem Gdańsk czy Cuprum Lubin będzinianie nie spisywali się najlepiej. Spotkanie z ZAKSĄ będzie więc dla będzinian kolejna okazją do udowodnienia sobie i rywalom. Zawodnikiem w szeregach rywali, na którego warto zwrócić uwagę jest Marcin Waliński. Lider MKS-u ma na koncie trzy statuetki MVP, w rankingu najlepiej punktujących zawodników PlusLigi zajmuje wysokie 4. miejsce. Mimo odległej pozycji zespół Stelio DeRocco może być niebezpiecznym rywalem.

Spotkanie z MKS-em Będzin zaplanowano na sobotę, 18 listopada, początek spotkania o godz. 17:00. Zapraszamy do hali przy ul. Mostowej.

_MG_0537