Starcie mistrzów w Arenie Gliwice
Liga Mistrzów CEV
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
0:3
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
15 stycznia 2019, 18:00
19:25 19:25 19:25

To będzie hit tej kolejki Ligi Mistrzów. Już we wtorkowe popołudnie ZAKSA podejmie jeden z bardziej utytułowanych włoskich klubów – Cucine Lube Civitanova. Jednocześnie to spotkanie będzie historyczny, bowiem pierwszym meczem siatkówki rozgrywanym w Arenie Gliwice.

Za naszym zespołem kilka treningów i sparing rozgrywane w gliwickiej Arenie, również nasi goście mieli już okazję przetestować nowoczesny obiekt. Dotychczas Arena Gliwice była szczęśliwa dla naszego zespołu – mecz kontrolny z Jastrzębskim Węglem podopieczni Andrei Gardiniego wygrali bowiem 3:2. ZAKSA do spotkania z wicemistrzem Włoch przystąpi po nieco dłuższej przerwie, ostatni mecz ligowy nasz zespół rozegrał w roku kalendarzowym 2018, później szczęśliwy układ spotkań zagwarantował wicemistrzom Polski nieco odpoczynku. W tym czasie poza intensywnymi treningami kędzierzynianie rozegrali dwa mecze sparingowe z Jastrzębskim Węglem. Teraz wrócą emocje meczowe.

Bez wątpienia podopieczni Andrei Gardiniego trafili do grupy śmierci, bo tak od początku określano grupę B siatkarskiej Ligi Mistrzów. Poza naszym zespołem w tej grupie o awans do kolejnej fazy walczy nasz najbliższy rywal – wicemistrz Włoch – Cucine Lube Civitanova, inny włoski czołowy klub – Azimut Modena i reprezentujący Czechy – CEZ Karlovarsko. Dotychczasowe występy ZAKSY na europejskich parkietach mogą dawać powody do optymizmu, bilans naszego zespołu to jedna wygrana i porażka, podopieczni Andrei Gardiniego bez problemu pokonali zespół czeski, trafiając na silny opór ze strony włoskiej Modeny. Mimo wygranej zespołu prowadzonego przez Julio Velasco nasz zespół pokazał się z dobrej strony, a o końcowym rezultacie meczu decydowały szczegóły. To spotkanie było jedynym, w tym sezonie przegranym przez ZAKSĘ. Dobra gra pozwoliła naszej drużynie utrzymać pozycję wicelidera grupy B siatkarskiej Ligi Mistrzów.

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - GKS Katowice

Sytuacja w naszej grupie jest dość interesująca, poszczególne zespoły dzieli bowiem niewielki dystans. Na pierwszym miejscu tabeli jest nasz najbliższy rywal – naszpikowany gwiazdami klub z Italii. Cucine Lube Civitanova w tej edycji Ligi Mistrzów nie straciło jeszcze seta, pewnie pokonując swoich kolegów z ligowego podwórka oraz Czechów. Siłę biancorosich potwierdza skład personalny, po drugiej stronie siatki zobaczymy takich zawodników jak Osmany Juantorena, Bruno, Robertlandy Simón, Leal, Dragan Stanković, Enrico Cester, od niedawna do zespołu z Civitanovy dołączył kolejny wielokrotny reprezentant Italii – Jiri Kovar. Do Gliwic Włosi przyjechali w swoim najmocniejszym zestawieniu, warto wspomnieć, że nowym trenerem Lube jest doskonale znany w Kędzierzynie-Koźlu Ferdinando de Giorgi.

Włosi mimo dobrej passy w Lidze Mistrzów ze zmiennym szczęściem radzą sobie w zmaganiach ligowych, za podopiecznymi Ferdinando de Giorgiego trudne spotkanie z Sir Safety Perugią. W konfrontacji z zespołem Wilfredo Leona nasz najbliższy rywal zdołał ugrać tylko seta. Przy bilansie 14 zwycięstw i trzech porażek Cucine Lube Civitanova zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowym zestawieniu, tracąc do lidera sześć punktów. Mimo personalnie mocnego składu biancorossi nie są więc drużyną nie do pokonania, co zamierza udowodnić nasz zespół.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Aluron Virtu Warta Zawiercie

Jak zakończy się hit 3. kolejki Ligi Mistrzów przekonamy się niebawem. Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Cucine Lube Civitanova w Arenie Gliwice zaplanowano na wtorek, 15 stycznia, początek meczu o godz. 18:00. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Canal+. Wciąż również dostępne są wejściówki na t – zapraszamy na mecz.