Spotkanie na szczycie w meczu 6. kolejki
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
7 listopada 2018, 20:30
Kędzierzyn-Koźle
25:18 25:22 25:20

Przed nami kolejne zacięte spotkanie, już w środę w spotkaniu 6. kolejki PlusLigi ZAKSA podejmować będzie Jastrzębski Węgiel. Od ostatniego sezonu jastrzębian prowadzi były szkoleniowiec naszego zespołu – Ferdinando de Giorgi. Po drugiej stronie siatki zobaczymy również doskonale znanego w Kędzierzynie-Koźlu – Dawida Konarskiego.

Z Jastrzębskim Węglem rozegraliśmy dotychczas 37 spotkań. W historii rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy bilans przemawia na korzyść ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, w meczu ligowym jastrzębianie ostatni raz wygrali z nami w sezonie 2014/2015, a na naszym terenie pięć lat temu (w sezonie 2013/2014). Wbrew temu na co wskazywać mogłyby wyniki poszczególnych spotkań mecze ZAKSY z ekipą ze Śląska były zacięte i wyrównane, takiego spotkania możemy oczekiwać również tym razem. Również początek sezonu w wykonaniu ZAKSY, ale również jastrzębian potwierdza, że obie drużyny są w dobrej dyspozycji. Podopieczni Andrei Gardiniego pozostają jedyną ekipą, która ma na koncie komplet zwycięstw, dobra postawa wicemistrzów Polski zagwarantowała naszej drużynie pozycję lidera przy dorobku 15 punktów. Nasi najbliżsi rywale przegrali jeden mecz i z wynikiem 10 oczek są sklasyfikowani na 3. miejscu aktualnej tabeli.

Ostatnia kolejka była wyjątkowo udana dla zespołu Ferdinando de Giorgiego, Jastrzębski Węgiel podejmował mistrza Polski. W sobotnim starciu jastrzębianie pozwolili ugrać rywalom tylko seta, pokazując się z dobrej strony. O sile ataku Jastrzębskiego Węgla stanowił duet Fromm/ Konarski, to właśnie skuteczność w ataku i dobra dyspozycja w polu serwisowym były kluczem do zwycięstwa zespołu ze Śląska, nawet dobrze reagujący bełchatowski blok nie powstrzymał Dawida Konarskiego i jego kolegów. 5. kolejka to równie pewne zwycięstwo naszego zespołu, ZAKSA na wyjeździe nie pozwoliła na zbyt wiele rywalom z Olsztyna. Tylko w dwóch partiach spotkania akademicy utrzymywali grę na styku, to pozwoliło drużynie Roberto Santilliego urwać naszej drużynie jedną partię. Najlepiej punktującym zawodnikiem ZAKSY był Mateusz Bieniek i to do naszego mistrza świata trafiło wyróżnienie MVP spotkania.

Dotychczasowe mecze, nawet z pretendentami do walki o medale, rozstrzygaliśmy na swoją korzyść. Zbilansowany skład i siła zespołowości przynoszą oczekiwane rezultaty. Jako kolejni serię zwycięstw  ZAKSY będą chcieli przerwać jastrzębianie. I mimo że od dawna zespół ze Śląska nie zdołał pokonać nas w hali przy ul. Mostowej, o cenne punkty trzeba będzie walczyć do ostatniej piłki. Zespół prowadzony przez Ferdinando de Giorgiego przeszedł dość mocną przebudowę, jastrzębianie byli jednym z zespołów, w których rotacja w okresie transferowym była duża. I tak szeregi Jastrzębskiego Węgla zasilili Julien Lyneel, Christian Fromm czy doskonale znany w Kędzierzynie-Koźlu, były atakujący naszego zespołu – Dawid Konarski. Jak odmieniony Jastrzebski Węgiel zaprezentuje się na tle rozpędzonej ZAKSY przekonamy się niebawem. Zapraszamy na spotkanie.

Mecz 6. kolejki PlusLigi pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem zaplanowano na środę, 7 listopada. Początek spotkania o godz. 20:30, transmisję meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.