Sławomir Jungiewicz atakującym ZAKSY

Kolejnym nowym zawodnikiem mistrzów Polski, który będzie w nowym sezonie bronił barw naszego klubu jest Sławomir Jungiewicz. 27-letni atakujący będzie wsparciem w ataku dla Maurice’a Armando Torresa.

Sławomir Jungiewicz większość swojej zawodowej kariery spędził w Kielcach. Zawodnik do Farta Kielce trafił w 2007 roku, po sezonie spędzonym w barwach Jadaru Radom. Dobra dyspozycja atakującego zaowocowała powołaniem do szerokiej kadry juniorów na mistrzostwa świata w 2009 roku. Występując w zespole z Kielc Jungiewicz zbierał bardzo dobre noty, będąc wyróżniającym się zawodnikiem swojego zespołu. Nowy atakujący naszego zespołu po sezonie 2011/2012 przedwcześnie ogłosił zakończenie siatkarskiej kariery. Roczny rozbrat z siatkówką wystarczył zawodnikowi do podjęcia decyzji o powrocie do gry na najwyższym poziomie. O Jungiewiczu nie zapomnieli wówczas włodarze zespołu z Kielce i od sezonu 2013/2014 ten atakujący znów pojawił się na plusligowych parkietach. W Effectorze Kielce Jungiewicz spędził trzy kolejne sezony.

Szukając dodatkowych impulsów i wyzwań przed rokiem Sławomir Jungiewicz zdecydował się spróbować swoich sił w jednej z zagranicznych lig. Wybór zawodnika padł na dość popularną wśród polskich zawodników – niemiecką Bundesligę. Nowym klubem naszego atakującego został wówczas TV Ingersoll Bühl. Zespół polskiego atakującego miniony sezon mimo wszystko może zaliczyć do udanych, TV Ingersoll Bühl zakończył rywalizację na etapie ćwierćfinałów, jednak po walce w konfrontacji z późniejszym zdobywcą tytułu mistrzowskiego. Na przestrzeni tego sezonu Sławomir Jungiewicz wyrósł do roli jednego z liderów TV Bühl, wielokrotnie będąc najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu. Teraz swoim doświadczeniem atakujący będzie wspierał mistrzów Polski.