XXII Mistrzostwa Polski Old Boyów – srebrny Mostostal

Miniony weekend w Kędzierzynie-Koźlu był świętem siatkówki. Hala Azoty po raz kolejny gościła gwiazdy polskiej siatkówki, aktywnych zawodników, ale też i siatkarzy, którzy zakończyli zawodowe kariery. W konfrontacji kategorii +35 lat po zaciętej walce w finale srebro wywalczył zespół z Kędzierzyna-Koźla.

W kategorii +35 lat wystartowało dziesięć zespołów. Obok Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle już od początku rozgrywek wyróżniał się zespół Hydrotruck Administrator Radom. Po losowaniu, na początkowym etapie zmagań poszczególne zespoły rywalizowały w trzech grupach. Kędzierzynianie trafili do grupy C, gdzie walczyli z ekipami: Leśna Perła Damons Rybnik oraz SITG BORYNIA. Przez ten etap zmagań zespół prowadzony przez trenera Waldemara Wspaniałego przeszedł jak burza. Mostostal nie stracił choćby seta, a po wygranej do 7 partii z SITG Borynią pozycja kędzierzynian była wyjątkowo mocna. Patrząc na skład Mostostalu rzeczywiście rywali czekało trudne zadanie, obok prezesa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastiana Świderskiego na boisku wyszli Robert Szczerbaniuk, Wojciech Serafin, Jarosław Stancelewski czy Bartłomiej Soroka, reżyserem gry kędzierzynian był natomiast znany z plusligowych parkietów, jeden z czołowych rozgrywających PlusLigi – Michal Masny.

Po awansie bezpośrednio z pierwszego miejsca reprezentujący Kędzierzyn-Koźle zespół Mostostalu w półfinałach trafił na Volley Club. Także na tym etapie zawodnicy trenera Wspaniałego nie napotkali na większy opór ze strony rywali. Podtrzymując serię zwycięstw bez straty seta Sebastian Świderski i jego koledzy awansowali do wielkiego finału. Czwartego dnia zmagań kędzierzynianie spotkali się z drugim z faworytów rozgrywek – Hydrotruck Administrator Radom. W ekipie z Radomia można było zobaczyć m.in. trenerów plusligowych – obok Roberta Prygla pojawili się m.in. Jakub Bednaruk, Radosław Staniec, Dawid Murek, Andrzej Stelmach czy Piotr Gabrych -MVP w kategorii +35.

IMG_0095
To właśnie radomianie byli pierwszą poważniejsza przeszkodą na drodze Mostostalu. O decydującym starciu można mówić jak o meczu godnym finału. W rywalizacji rozgrywanej do dwóch wygranych setów triumfowali siatkarze z Radomia. W pierwszym secie obyło się bez nerwowości, jednak druga odsłona to walka do końca i końcówka rozgrywana na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, to oni wygrywając 26:24 zwyciężyli w całym meczu 2:0. –Bardzo się cieszymy. Zawsze wszyscy w swoich latach chcieli wygrywać z Kędzierzynem. Przede wszystkim towarzyszyła nam tutaj fajna atmosfera i dobra zabawa. Po drugiej stronie byli nasi koledzy, ale w tym meczu każdy chciał zagrać swoja siatkówkę. Cieszę się, że mogłem tutaj być – po spotkaniu mówił Dawid Murek.

O wysokim poziomie rozgrywek mówił również reprezentujący barwy Mostostalu Wojciech Serafin.Turniej Old Boy’ow, który odbył się w tym roku w Kędzierzynie-Koźlu, był silnie obsadzony. Szczególnie grupa 35+. Zespoły takie jak Warszawa, Radom czy nasz Mostostal dysponowały zawodnikami, którzy na co dzień grają lub grali w PlusLidze. Także była dramaturgia i rywalizacja na wysokim poziomie. Fantastycznie jest wrócić na parkiet i stanąć obok kolegów z którymi spędziło się większą część siatkarskiego życia. Bardzo cenię ten turniej za możliwość spotkania się z ludźmi parającymi się siatkówką od wielu lat. Mówię tutaj o tych najstarszych, którzy przyjeżdżają niezłomnie co roku i stają na boisku z ogromną wolą walki. Warto tu przyjechać, aby to zobaczyć, jak również wymienić się uwagami dotyczącymi dzisiejszej siatkówki – o rozgrywkach mówił zawodnik zespołu z Kędzierzyna-Koźla.

Jest to rewelacyjny turniej, fajnie jest spotkać się po latach i zobaczyć byłych reprezentantów Polski w akcji. Cieszę się, że w tym roku turniej rozgrywany był w Kędzierzynie-Koźlu, na naszym parkiecie – podsumował spotkanie prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski.

grupowe(82)
Wyniki Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle w XXII Mistrzostwa Polski Old Boyów:

09 -10.06.2017 (faza grupowa)
Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle -Leśna Perła Damons Rybnik 2:0
(25:18, 25:21)

SITG BORYNIA – Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle 0:2
(7:25, 14:25)

11.06.2017 (półfinały)
Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle -VOLLEY CLUB 2:0
(25:11, 25:14)

12.06.2017 (finał)
Hydrotruck Administrator Radom -Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle 2:0
(25:22, 26:24)