Skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na PreZero Grand Prix

Już w najbliższą sobotę, 25 lipca, nasz zespół przystąpi do rywalizacji w PreZero Grand Prix. W krakowskim turnieju Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle powalczy sześcioosobowym składem.

Wracają siatkarskie emocje z udziałem naszego zespołu, w sobotę siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zainaugurują rozgrywki PreZero Grand Prix. W fazie grupowej zmierzymy się z BBTS-em Bielsko-Biała, GKS-em Katowice i Asseco Resovią Rzeszów. Grupa A rywalizację rozpocznie w sobotę o 9:30 meczem ZAKSY z BBTS-em, również spotkanie z udziałem naszego zespołu zakończy pierwszy dzień rozgrywek w Krakowie. Areną zmagań fazy grupowej  PreZero Grand Prix, z udziałem ZAKSY, będzie kompleks sportowy KS Wanda Kraków, zlokalizowany w Krakowie przy ul. Bulwarowej 39.

Przypomnijmy, że mecze grupowe rozgrywane są w Krakowie i Warszawie, zespoły PlusLigi, uzupełnione o reprezentujące zaplecze ekstraklasy BBTS Bielsko-Biała i Krispol Września, rywalizują w czterech grupach. W pierwszym dniu zmagań zagrają ekipy z grup A i B, drugiego dnia drużyny z grup C i D. Zespoły rywalizują systemem każdy z każdym, a do rozgrywanej w Gdańsku rundy finałowej (zaplanowanej na 8-9 sierpnia) awansują po dwa najlepsze zespoły każdej grupy.

Zawody odbywać się będą zgodnie z przepisami gry w piłkę siatkową 4×4 na piasku. Mecze rozgrywane będą na boisku o wymiarach typowych dla siatkówki halowej (9×9), jednorazowo na boisku przebywać może czterech zawodników (nie ma zawodników libero), a w skład drużyny wchodzi 4-8 siatkarzy. Spotkania odbywać się będą do dwóch wygranych setów, według punktacji w siatkówce halowej. W każdym secie będą obowiązywały dwie minutowe przerwy techniczne ( po 8 i 16 punkcie), dodatkowo w każdej z partii trener ma prawo do dwóch przerw na żądanie, liczba zmian zawodników, jakiej może dokonać drużyna w danym meczu jest nieograniczona.

Nasz zespół do zmagań grupowych przystąpi w sześcioosobowym zestawieniu. W składzie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który powalczy w Krakowie znaleźli się: Krzysztof Rejno, Filip Grygiel, Korneliusz Banach, Bartłomiej Kluth, Mateusz Zawalski i Rafał Prokopczuk. W sztabie szkoleniowym ZAKSY podczas PreZero Grand Prix zobaczymy natomiast Michała Chadałę, Adama Swaczynę i Bartosza Hołobuta. Jak zgodnie przyznają nasi zawodnicy turniej, rozgrywany na nieco innych zasadach niż standardowe reguły gry w siatkówkę plażową, zapowiada się interesująco. Krzysztof Rejno zwrócił uwagę na równie ważny aspekt psychologiczny – Na pewno będzie nam to potrzebne, ponieważ przez cztery miesiące nie byliśmy w stanie rywalizować na żadnym polu, więc na pewno dla wdrożenia się w rywalizację to bardzo dobry pomysł – przyznał nasz środkowy.