Simone Parodi: Zagraliśmy bardzo agresywnie

Kluczem do sukcesu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w meczu na szczycie miała być kompletna gra, o czym po meczu mówił przyjmujący naszego zespołu, Simone Parodi. – Rozegraliśmy świetne spotkanie pod każdym względem: obrony, zagrywki, bloku ataku i przyjęcia.

Za nami kolejny hit kolejki w Kędzierzynie-Koźlu, kędzierzynianie w konfrontacji z PGE Skrą Bełchatów nie pozwolili sobie na stratę nawet seta. Praktycznie na przestrzeni całego spotkania utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie naszego zespołu. Grając zrywami goście kilkukrotnie odzyskiwali kontakt punktowy, kluczowe fazy partii to jednak popis gry siatkarzy mistrza kraju. Wbrew temu na co mógłby wskazywać końcowy wynik nie była to łatwa przeprawa, o czym mówił po meczu Simone Parodi.To był bardzo trudny mecz, ponieważ trafiliśmy na trudnego i twardego rywala. Zagraliśmy bardzo udany mecz, byliśmy skoncentrowani i rozegraliśmy świetne spotkanie pod każdym względem: obrony, zagrywki, bloku ataku i przyjęcia – mówił nasz przyjmujący, a jego słowa potwierdzają meczowe statystyki.

Uwagę zwraca 66%-skuteczność naszego zespołu w ataku, przy niespełna 45% gości, równie dużą różnice widzieliśmy w notach oceniających stabilność przyjęcia, przewaga ZAKSY widoczna była również w polu serwisowym. Jak podkreślił Simone Parodi tak stabilna gra to efekt ciężkiej pracy, jaką nasi zawodnicy wykonują podczas treningów. – Moim zdaniem w tym meczu zagraliśmy bardzo agresywnie, byliśmy zdeterminowani i myślę, że ta postawa zrobiła różnicę. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ widzieliśmy owoce pracy tego tygodnia, pracy, którą będziemy kontynuować – dodał Włoch, dla którego mecz ze Skra był wyjątkowo udany. Parodi zakończył mecz z rezultatem 89% skuteczności w ataku i przyjęciem na poziomie 64%.