Nikola Grbić: Reakcja zespołu była idealna

Po ostatnim, potknięciu ZAKSA wraca na zwycięską ścieżkę. -To była świetna reakcja na mecz przeciwko Warszawie, ze Skrą wszyscy zagrali naprawdę dobrze i dali z siebie 100% – nie kryjąc zadowolenia mówił trener Nikola Grbić.

O ile po rozgrywanym w środę awansem meczu 13. kolejki więcej powodów do radości mieli przyjezdni tym razem ZAKSA nie była tak gościnna. Pokonując PGE Skrę Bełchatów 3:0 nasz zespół zanotował swoje szóste zwycięstwo w tym sezonie. Jak podkreślał po meczu Nikola Grbić ta wygrana cieszy nie tylko ze względu na komplet punktów. – To była świetna reakcja na spotkanie przeciwko Warszawie, ponieważ w tamtym meczu nie graliśmy absolutnie źle, tylko rywalizowaliśmy z drużyną, która zagrała naprawdę dobrą siatkówkę i zasłużyła na zwycięstwo. W meczu ze Skrą wszyscy zagrali naprawdę dobrze i dali z siebie 100%. Nie mogłem prosić o więcej – zaznaczył szkoleniowiec.

Początki meczu nie układały się do końca po myśli naszego zespołu, przełomowa okazała się zmiana, jaką wprowadził nasz trener jeszcze w pierwszej partii spotkania. Na boisku pojawił się Kamil Semeniuk i to właśnie przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Dobra postawa młodego zawodnika zyskała uznanie również w oczach naszego szkoleniowca. –Kamil Semeniuk to zawodnik, który z łatwością może grać w każdej drużynie PlusLigi. Ma wszelkie potrzebne cechy, żeby tak było. Oczywiście brakuje mu troszkę doświadczenia, jest młodym zawodnikiem i musi dużo grać, ale w tym momencie jest jednym z najlepszych na swojej pozycji. Jestem bardzo usatysfakcjonowany jego grą – dodał Nikola Grbić.