Simone Parodi trenuje z ZAKSĄ

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczyna kolejny tydzień przygotowań do sezonu 2019/2020. W najbliższym czasie w treningach naszego zespołu uczestniczył będzie włoski przyjmujący – Simone Parodi.

Mistrzowie Polski wciąż nie pracują w komplecie, czekając na powrót reprezentantów Polski z Japonii. W dotychczasowych treningach i meczach kontrolnych zespół Nikoli Grbicia mógł liczyć na wsparcie siatkarzy I-ligowej ZAKSY Strzelce Opolskie. W kolejnym tygodniu do wspólnych treningów dołączy również Simone Parodi. Włoski przyjmujący po rozstaniu z Top Volley Latiną trenował w Trentino, teraz chcąc utrzymać cykl szkoleniowy wesprze nasz zespół.

Simone przyjeżdża do nas na tydzień, w tym czasie będzie trenował z zespołem. Włoch jest w kręgu naszych zainteresowań, prezentuje takie cechy, jakie zawsze są pożądane w drużynie. To również zawodnik doświadczony i co najważniejsze bardzo zmotywowany do pracy. Po latach walki o najwyższe cele teraz ponownie chciałby potwierdzić swoją wartość w klubie z takimi ambicjami, jak ZAKSA – o utytułownym zawodniku, z którym jeszcze niedawno rywalizował na parkietach włoskiej Serie A, mówi trener Nikola Grbić.


Simone Parodi to wielokrotny reprezentant Włoch, brązowy medalista olimpijski z 2012 roku. Z reprezentacją Italii wielokrotnie sięgał po medale Ligi Światowej. Doświadczony zawodnik praktycznie od początku swojej kariery występował na parkietach włoskiej Serie A. Mający na koncie triumfy w Pucharze Włoch i trzy mistrzostwa kraju Parodi pierwsze trofea zdobywał w barwach już nieistniejącego klubu – Bre Banca Lanutti Cuneo, skąd trafił do Lube Banca Macerata (obecnie Cucine Lube Civitanova). W barwach biancorossich spędził pięć kolejnych sezonów, dwa razy stając na najwyższym stopniu podium w walce o scudetto, wygrywając Superpuchar Włoch i brąz elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów. Po zakończeniu przygody w Lube Włoch dwa kolejne lata spędził w Piacenzy, w ostatnim sezonie bronił barw Top Volley Latiny.

*foto: fivb.com