Lider z powołania 2019 – Sebastian Świderski wyróżniony

Prezes ZAKSA S.A – Sebastian Świderski, został laureatem czwartej edycji Programu Lider z powołania, otrzymując wyróżnienie w kategoriach Lider w sporcie oraz zarządzaniu.

Za nami finał czwartej edycji Programu Lider z powołania, którego organizatorem jest polsko-angielski magazyn Why Story. Celem Programu jest promowanie pozytywnych postaw i dążenia do rozwoju poprzez wyłonienie kluczowych postaci w różnych dziedzinach, m.in. sporcie i zarządzaniu.

26-27 września na Uniwersytecie Rzeszowskim odbył się dwudniowy Kongres, którego tematem przewodnim było „Od pasji do prawdziwego sukcesu” – Cechy (wrodzone i nabyte) rola i sytuacja współczesnego Lidera: mentora, społecznika, artysty, sportowca, motywatora czy efektywnie zarządzającego przedsiębiorstwem, instytucją – sprawnego ekonomisty. Zwieńczeniem dwudniowego Kongresu było nagrodzenie laureatów.

Kapituła nagrody Lider z powołania przyznawała wyróżnienia w kilku kategoriach. Poza wyłonieniem liderów w sporcie i zarządzaniu, wskazano też postaci wyróżniające się swoją postawą i działaniem w biznesie, nauce i edukacji, medycynie, innowacjach, turystyce,  sztuce, wskazano też liderów rozwoju lokalnego i regionalnego, a także społecznego.  Prezes ZAKSA S.A został laureatem w dwóch kategoriach, Lider w sporcie oraz zarządzaniu.

W rozmowie z organizatorem Why Story Sebastian Świderski opowiedział o wyzwaniach, z jakimi łączy się zarządzanie klubem sportowym. – Na tym stanowisku trzeba podejmować niekiedy bardzo trudne decyzje. Bywa że robi się to wbrew własnej woli i sumieniu. Sentymenty należy niestety odsunąć na bok, gdy w grę wchodzą finanse i możliwości zarówno drużyny, jak i klubu – kontynuował prezes ZAKSA S.A, podkreślając jak ważne w walce o najwyższe cele, a takie ambicje ma Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, jest wsparcie bizesowe partnerów. -Stabilizacja finansowa jest niezwykle istotna i będę robił wszystko, by ją zachować. Wiele polskich klubów zmaga się z rozmaitymi problemami. Szukają nowych źródeł dochodów, sponsorów, partnerów biznesowych. My mamy szczęście, że naszym właścicielem i głównym sponsorem są Zakłady Azotowe Kędzierzyn i cała Grupa Azoty, która bardzo mocno wspiera sport w naszym kraju – podsumował Sebastian Świderski.

Obok Sebastiana Świderskiego w sporcie wyróżnieni zostali: Czesław Lang – dyrektor generalny Lang Team oraz dyrektor generalny Tour de Pologne,  Bertus Servaas – prezes Vive Textile Recycling oraz PGE Vive Kielce, Waldemar Fornalik – trener Piasta Gliwice, Bogdan Wenta – prezydent Kielc oraz Katarzyna Kowalik – trener personalny.

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje.