Siatkarska Liga Mistrzów w Arenie Gliwice

15. stycznia w meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmować będzie wicemistrza Włoch – Cucine Lube Civitanova. Spotkanie rozegrane zostanie w Arenie Gliwice. – To będzie duże wyzwanie, ponieważ chcemy aby to widowisko zobaczyła jak największa liczba kibiców – mówił podczas oficjalnej konferencji prasowej prezes naszego klubu – Sebastian Świderski.

Mecz siatkarskiej Ligi Mistrzów, w którym rywalem ZAKSY będzie Cucine Lube Civitanova będzie wyjątkowym wydarzeniem nie tylko w naszym regionie. Już za nieco ponad miesiąc drugi zespół świata zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. To spotkanie nasz zespół rozegra w nowoczesnym obiekcie, niedawno otwartej Arenie Gliwice. – Bardzo się cieszymy, że razem z miastem Gliwice i Areną Gliwice możemy świętować ten dzień. Dla nas to jest wielkie wydarzenie, jako pierwsi w Polsce, Europie i na świecie będziemy mieli okazję przetestować ten obiekt Arena Gliwice to jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów w Polsce – o atutach imponującego obiektu mówił podczas konferencji prasowej prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Sebastian Świderski podkreślił, że możliwość rozgrywania spotkania w Gliwicach otwiera przed ZAKSĄ również nowe perspektywy. – To także możliwość wielkiej promocji kędzierzyńskiej siatkówki, nie tylko u nas w regionie ale również w innym mieście. Liczymy na to, że kibice, którzy tutaj przyjdą zostaną z nami na dłużej. To będzie duże wyzwanie, dla nas, Kędzierzyna-Koźla i miasta Gliwice, ponieważ chcemy aby to widowisko zobaczyła jak największa liczba kibiców. Stąd też decyzja o rozgrywaniu tego spotkania z takim przeciwnikiem, jakim jest Lube. W szeregach tego zespołu grają wybitni zawodnicy, jak Leal Simón, Juantorena czy Bruno, więc to jest klub z tej światowej czołówki – kontynuował Sebastian Świderski, podkreślając również, że nie jest wykluczone iż w przyszłości nieraz zawitamy do Areny Gliwice. – Ne mówimy, że to jest tylko jedno wydarzenie. Czy to będzie cykliczne – zobaczymy, mam nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijać, jeżeli wszystkie strony będą zadowolone myślę, że będzie okazja do kolejnych rozmów na temat późniejszych spotkań w PlusLidze czy Lidze Mistrzów – dodał.

DSC_2332

Mimo że spotkanie z czołową drużyną włoskiej Serie A rozgrywane będzie w oddalonych od Kędzierzyna-Koźla o nieco ponad 30 kilometrów Gliwicach jak podkreśla prezes Świderski nie będzie to tworzyć żadnych problemów logistycznych dla fanów naszego zespołu. – Chciałbym zapewnić naszych kibiców, że z Kędzierzyna-Koźla będzie zapewniony transport. Osoby, które kupią bilety będą mogły dostać się do Gliwic specjalnym pociągiem. Dodatkowo Klub Kibica otrzyma od nas autokar, aby mógł zabrać ze sobą gadżety, potrzebne do kibicowania. Oczywiście zapraszam kibiców z całej Polski, aby przyjechali na mecz, bo warto zobaczyć ten wspaniały obiekt i widowisko stojące na wysokim poziomie – podsumował prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Jak podkreśla Wiceprezes Zarządu Arena Operator nowoczesna hala jest gotowa na przyjęcie siatkarskiej Ligi Mistrzów. – Z wielką przyjemnością możemy wspólnie przygotować się do tego wydarzenia. W przypadku sportów zespołowych po raz pierwszy w Arenie Gliwice będziemy gościć rozgrywki na tak wysokim poziomie, jak Liga Mistrzów. Chcemy się spokojnie przygotować do tego wydarzenia, przekonać kibiców, że warto w tej nowej hali rozgrywać spotkania siatkarskie na najwyższym poziomie. Jesteśmy gotowi na komplet publiczności, natomiast mając pewnego rodzaju doświadczenia w organizacji imprez sportowych i znając realia jesteśmy przygotowani na 2-3 warianty zapełnienia Areny. Hala jest bardzo plastyczna, mamy kilka poziomów, jesteśmy przygotowani aby w zależności od liczby osób zaaranżować ten obiekt, gwarantując znakomitą atmosferę. Komplet publiczności, jaki może pomieścić ten obiekt to 13 400 miejsc, natomiast 10 tysięcy to również wspaniała liczba – o możliwości obiektu mówił Paweł Chomentowski.

Nowoczesny obiekt zrobił wrażenie również na trenerze naszego zespołu. Andrea Gardini przyznał, że z niecierpliwością oczekuje na spotkanie z wicemistrzem Włoch. – Przede wszystkim chciałbym pogratulować miastu Gliwice stworzenia takiego obiektu. To jedna z najładniejszych i największych hal, jakie widziałem w swoim życiu. Jestem bardzo szczęśliwy, że zagramy tutaj. Dla kibiców w całym kraju możliwość zobaczenia takiego zespołu jak Cucine Lube Civitanova jest czymś niesamowitym. Już nie mogę się doczekać tego spotkania, mam nadzieje ze hala będzie pełna, zdaje sobie sprawę, że przy obiekcie tej wielkości nie będzie o to łatwo – podkreślał trener ZAKSY. O atucie rozgrywania tego typu spotkań przy jak największej publiczności mówił również Paweł Zatorski.Na pewno szansa gry tutaj nas motywuje, uwielbiamy grać w pięknych obiektach. Nie narzekamy na naszą halę, ale jesteśmy przygotowani, że te największe widowiska są rozgrywane przy 10-tysięcznej publiczności. Także mamy nadzieję, że tak się stanie tutaj i to będzie świetne widowisko – dodał nasz mistrz świata.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - VK CEZ Karlovarsko

Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn- Koźle z Cucine Lube Civitanova zaplanowano na 15.01.2019r. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00, niebawem rozpocznie się sprzedaż biletów na to spotkanie, o szczegółach będziemy informować na bieżąco.