Sam Deroo: Na pewno to jest bardzo dobry start

Trzy mecze i komplet zwycięstw. Nasz zespół sezon ligowy rozpoczął mocnym akcentem. Mimo dobrych występów siatkarze ZAKSY dążą do perfekcji. -Sezon jest długi i wciąż czeka nas sporo pracy – po meczu z Jastrzębskim Węglem mówił Sam Deroo.

Mając w pamięci poprzednie sezony w meczu z Jastrzębskim Węglem spodziewaliśmy się zaciętego widowiska. Mocny start w wykonaniu podopiecznych Andrei Gardiniego nie pozwolił przyjezdnym na zbyt wiele. O przewadze naszego zespołu mówił Łukasz Wiśniewski.Pierwsze dwa sety, które kontrolowaliśmy, na pewno mogły się podobać. Taki obraz rywalizacji wynikał z naszej dobrej gry, ale również liczby błędów popełnianych przez jastrzębian – podkreślił środkowy mistrzów Polski, dodając że nasi zawodnicy oczekiwali nieco większego oporu ze strony rywali. –Na pewno spodziewaliśmy się, że ten mecz będzie wyglądał tak, jak trzeci set. W spotkaniu ze Skrą Bełchatów u siebie rywale zagrali zdecydowanie lepiej -dodał.

_MG_0563

Nieco nerwowości przyniósł trzeci set spotkania, z końcówką rozstrzyganą na przewagi. W tej części partii ZAKSA mogła pochwalić się kilkupunktowym prowadzeniem, nie utrzymując przewagi do końca. O przyczynach takiego rozwoju wypadków mówił Sam Deroo.W trzecim secie prowadziliśmy, graliśmy dobrze jednak popełniliśmy w końcówce kilka głupich błędów. To jest coś nad czym cały czas musimy pracować – zaznaczył wybrany MVP zawodnik. Do trzeciej partii nawiązał również środkowy ZAKSY. –Wytrzymaliśmy nerwową końcówkę i bardzo się cieszymy z udanej inauguracji w naszej hali – podsumował Łukasz Wiśniewski.

Oceniając spotkanie Sam Deroo pozytywnie ocenił grę i rezultaty mistrzów Polski, zauważając jednak rezerwy w poczynaniach siatkarzy ZAKSY. –Stworzyliśmy bardzo dobrą atmosferę. Zagraliśmy bardzo dobrze jako zespół, poziom naszej gry cały czas wzrasta. Ten postęp jest ważny, jeśli będziemy kontynuować tę pracę będzie dobrze. Na pewno jest to bardzo dobry start, po trzech meczach mamy dziewięć punktów i na koncie wygrane z bardzo mocnymi zespołami. Sezon jest jednak długi i wciąż czeka nas sporo pracy – zakończył przyjmujący naszego zespołu.