Sam Deroo na dłużej z ZAKSĄ

Kolejnym, po Benjaminie Toniuttim wieloletnim reprezentantem ZAKSY, który zdecydował się pozostać w naszym klubie na kolejny sezon, jest Sam Deroo.

Sam Deroo wielokrotnie potwierdzał jak ważną postacią jest w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Reprezentant Belgii nie raz rozstrzygał spotkania na korzyść naszego zespołu. Gra Sama również w tym sezonie nie pozostała niezauważona, to właśnie nasz przyjmujący z czterema wyróżnieniami MVP na koncie jest w czołówce rankingu ligowego.

Do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sam Deroo trafił przed sezonem 2015/2016, wcześniej bronił barw włoskiej Calzedonii Verona. Po dwóch sezonach gry w Belgii (Knack Roselare) oraz trzech we Włoszech (Modena i Verona) wybór reprezentanta Belgii padł właśnie na ZAKSĘ. Ostatnie sezony były wyjątkowo udane dla Sama Deroo i naszego klubu, czego potwierdzeniem jest dwukrotne mistrzostwo Polski czy zdobyte w ostatnim sezonie wicemistrzostwo. Głodny kolejnych sukcesów nasz przyjmujący zdecydował się pozostać w Kędzierzynie-Koźlu. Sam Deroo przedłużył kontrakt na kolejny sezon i pozostanie w naszym klubie co najmniej do 2020 roku.

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - GKS Katowice

Jak podkreślił zawodnik istotne w podejmowaniu decyzji były aspekty sportowe, ale nie tylko. – Uważam, że ZAKSA jest w gronie najlepszych klubów nie tylko w Polsce ale w Europie, więc gra w takim zespole, tak stabilnym klubie i możliwość pracy na najwyższym poziomie jest czymś wyjątkowym. Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że zostanę w ZAKSIE na kolejny sezon. Ja i moja rodzina czujemy się tutaj bardzo dobrze, najbliższe otoczenie, ludzie wokół nas okazali nam sporo wsparcia, co również doceniamy. Chciałbym również podziękować klubowi, drużynie i naszym fanom za okazane mi zaufanie. Mam nadzieję, że nadal będę dostarczał sporo dobrych emocji, bo wszyscy w Kędzierzynie-Koźlu zasługują na to – mówił Sam Deroo.