Benjamin Toniutti przedłużył kontrakt z ZAKSĄ

Kapitan naszego zespołu, Benjamin Toniutti zostaje w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle na kolejny sezon, francuski rozgrywający przedłużył kontrakt z wicemistrzami Polski.

Benjamin Toniutti barw ZAKSY broni od sezonu 2015/2016, francuski rozgrywający do Kędzierzyna-Koźla trafił z VfB Friedrchshafen. Wcześniej nasz kapitan występował na parkietach ligi francuskiej (Arago de Sete), włoskiej (CMC Ravenna) czy rosyjskiej (Zenit Kazań). Ale to właśnie w Kędzierzynie-Koźlu sympatyczny rozgrywający zadomowił się na dłużej. Obecny sezon jest trzecim Benjamina Toniuttiego w barwach ZAKSY, z naszym zespołem reprezentant Francji dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, raz zdobył Puchar Polski, a w ostatnim sezonie zdobył srebro mistrzostw Polski.

2018.12.15

Jak podkreśla nasz kapitan kluczowej w podejmowaniu decyzji o przedłużeniu kontraktu była wspólna walka o najwyższe cele. – Chciałbym kontynuować tę pracę i wierzę, że razem możemy sięgać jeszcze po niejedno trofeum. Najważniejsza była dla mnie świadomość, że klub chce tworzyć coś ważnego i ja jestem częścią tego projektu. Cieszę się, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle chciała kontynuować współpracę ze mną – mówi Benjamin Toniutti, dodając, że również aspekty pozasportowe nie były bez znaczenia. – Zdecydowałem się pozostać w Kędzierzynie-Koźlu ponieważ zarówno ja jak i moja rodzina czujemy się tutaj bardzo dobrze – podkreśla.

Benjamin Toniutti podpisał roczne przedłużenie kontraktu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.