Rozpoczynamy nowy sezon, na początek MKS Będzin

Już w środę, 30 października rozpoczynamy nowy sezon ligowy. Rozgrywki zainaugurujemy nieco później niż większość ekip, ze względu na przełożony mecz 1. kolejki z beniaminkiem ekstraklasy. Pierwszym rywalem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w sezonie 2019/2020 będzie MKS Będzin.

Na tydzień przed rozpoczęciem rywalizacji ligowej podopieczni Nikoli Grbicia przystąpili do walki o pierwsze trofeum w sezonie. To był wyjątkowo udany sprawdzian, bowiem po raz pierwszy w historii naszego klubu Superpuchar Polski trafił do Kędzierzyna-Koźla. Jak podkreślał trener Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumf cieszy, jednak trudno na tym etapie rywalizacji oczekiwać zgrania i optymalnej formy. Czas bez wątpienia będzie działał na korzyść ZAKSY. Kędzierzynianie poprzedni sezon mogą zaliczyć do wyjątkowo udanych, nasz zespół wrócił na tron, zdobywając podwójną koronę, a zwieńczeniem pasma sukcesów był zeszłotygodniowy triumf w meczu z Projektem Warszawa. Nowy sezon to jednak nowe rozdanie.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Projekt Warszawa

Nie tylko nasz zespół dotknęły zmiany kadrowe, również będzinianie przebudowali skład. Po sezonie zakończonym na ostatnim, trzynastym miejscu, włodarze klubu z Będzina zdecydowali się na spore zmiany. Na ławce trenerskiej klubu z Zagłębia pojawił się Jakub Bednaruk, szkoleniowiec budując skład na nowy sezon postawił na połączenie młodości z doświadczeniem. Szeregi MKS-u zasilili m.in. Dawid Dryja, Rafał Sobański czy Dawid Gunia, nie zabrakło wzmocnień zawodnikami zagranicznymi (Sanders czy Fayazi). Jak po prawdziwej rewolucji kadrowej podopieczni Jakuba Bednaruka zaprezentują się w nowym sezonie pokaże czas. Pierwsza kolejka zmagań nie była szczęśliwa dla MKS-u, chociaż nasz najbliższy rywal miał swoje szanse na wywiezienie punktów ze stolicy, finalnie to Projekt Warszawa triumfował 3:1. W grze MKS-u bardzo dobrze zaprezentował się Michał Superlak, zdobywca 21. punktów, największym wsparciem dla swojego kolegi był Dawid Dryja (18 oczek). Będzinianie wykazali się skutecznością w bloku, powstrzymując rywali w ten sposób jedenaście razy.

Z MKS-em Będzin Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mierzyła się kilka razy w okresie przygotowawczym, mecze kontrolne ułożyły się po myśli naszego zespołu, zarówno ekipa trenera Grbicia, jak i MKS Będzin nie występował wówczas w pełnym składzie. Teraz czeka nas rywalizacja o pierwsze ligowe punkty. Mimo że dla naszego zespołu to będzie pierwszy mecz nowego sezonu to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie faworytem rywalizacji.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Projekt Warszawa

Spotkanie 2. kolejki PlusLigi pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a MKS-em Będzin zaplanowano na środę, 30 października. Początek rywalizacji o godz. 18:30. Bilety na mecz inaugurujący nowy sezon są jeszcze dostępne na www.kupbilet.pl, wejściówki będzie można również zakupić w kasie biletowej HWS „Azoty”, przypominamy, że sprzedaż biletów w kasie Klubu rozpoczyna się na godzinę przed startem spotkania.