Przemysław Stępień: Mamy wyrównany zespół

– Wygrane 3:0 na pewno nam się nie nudzą, super że udało się nam utrzymać koncentrację do końca – po wygranym meczu z VfB Friedrichshafen w rozmowie z ZAKSAtv mówił Przemysław Stępień.

Niespełna 1,5 godziny wystarczyło podopiecznym Nikoli Grbicia do pokonania wicemistrza Niemiec. ZAKSA już w początkowej fazie rywalizacji zdominowała rywali budując kilkupunktowy dystans. W żadnej z rozgrywanych partii zwycięstwo naszego zespołu nie było zagrożone. Kędzierzynianie wygrali w identycznym wymiarze, jak w pierwszym starciu obu ekip w Niemczech. -Wygrane 3:0 na pewno nam się nie nudzą – mówił zadowolony z przebiegu i rezultatu spotkania Przemysław Stępień. Nasz rozgrywający przyznał, że ważne było, iż kędzierzynianie nie dopuścili do momentów rozluźnienia, które rywale mogliby wykorzystać. – Cieszymy się, że udało się nam utrzymać koncentrację do końca i udało się zamknąć tę fazę grupową wygrywając wszystkie spotkania bez straty seta – dodał wybrany MVP spotkania zawodnik.

W tym meczu Nikola Grbić już od pierwszych akcji desygnował do gry nieco inny skład niż w ostatnich spotkaniach. Trener mistrzów Polski również podczas spotkania nie unikał rotacji, dając szansę zaprezentowania się niemal wszystkim zawodnikom. -Zmiennicy na pewno chcą pokazać się z jak najlepszej strony. Mamy bardzo wyrównany zespół, trudno mówić o jednym, zdecydowanym liderze w ZAKSIE. Myślę, że w  każdym meczu kto inny może otrzymać statuetkę MVP– dodał Przemysław Stępień, a słowa naszego rozgrywającego potwierdzają meczowe statystyki, w których aż pięciu naszych zawodników zakończyło mecz z identycznym dorobkiem punktowym.