Prezes ZAKSA S.A. nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Sebastian Świderski został Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W głosowaniu Delegatów na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo – Wyborczym PZPS prezes Świderski uzyskał 88 głosów. Prezesowi Świderskiemu składamy serdeczne gratulacje.

Sebastian Świderski został wybrany Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej na kadencję 2021-2025. W  głosowaniu Delegatów na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo – Wyborczym PZPS, które odbyło się w poniedziałek, 27 września w Warszawie, prezes Świderski uzyskał 88 głosów, 2 Delegatów się wstrzymało.

Przed przystąpieniem do głosowania swoje decyzje o rezygnacji z kandydowania ogłosili dotychczasowy wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Ryszard Czarnecki oraz ustępujący prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Jacek Kasprzyk. Również inni kontrkandydaci: Witold Roman, Andrzej Lemek, Tomasz Paluch i Konrad Piechocki zrezygnowali przed rozpoczęciem głosowania.

Chciałbym podziękować całemu środowisku siatkarskiemu za zaufanie, którym zostałem obdarzony.  Dziękuję również kibicom za liczne głosy wsparcia. Tak, jak deklarowałem wielokrotnie, moim celem jest zjednoczenie środowisk siatkarskich i rozwój całej dyscypliny. Stawiam na dialog, będę rozmawiać ze środowiskiem, rozwiązywać jego problemy, zarówno na szczeblu krajowym, jak i lokalnie. Wierzę, że jak najlepiej wykorzystam doświadczenie zdobyte w Kędzierzynie-Koźlu– powiedział nowy Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Sebastian Świderski.

Gratulacje nowemu prezesowi Polskiego Związku Piłki Siatkowej złożył prezes Grupy Azoty ZAK S.A.
Sebastian Świderski to doświadczony zawodnik i działacz, który w ostatnich latach poprowadził Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do szeregu sukcesów. Pod jego wodzą kędzierzyńska drużyna zyskała status najlepszej w Europie. Serdecznie gratuluję objęcia nowej roli i życzę, by przyniosła wiele ciekawych wyzwań. Dla Grupy Azoty ZAK zaangażowanie w sprawy polskiego sportu jest bardzo istotne, w związku z czym prezes będzie miał nasze wsparcie – deklaruje prezes Paweł Stańczyk.