Derby Opolszczyzny na inaugurację sezonu

Kolejny sezon PlusLigi wystartował. Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmagania zainaugurują w sobotnie popołudnie. Podobnie jak przed rokiem pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu będzie Stal Nysa.

Ostatnim sprawdzianem podopiecznych Gheorghe Cretu był udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia, gdzie obok plusligowych rywali nasz zespół zmierzył się z Sir Safety Perugią, a więc zespołem reprezentującym czołówkę włoskiej Serie A. Kędzierzynianie w Zalasewie pokazali się z dobrej strony, w finale pokonując Włochów i wygrywając cały turniej. Wcześniej nasz zespół mierzył się z rywalami z Zawiercia, Katowic, Lubina czy I- ligową Gwardią Wrocław. Na etapie przygotowań, w ramach Turnieju Legend, zagraliśmy również z naszym najbliższym rywalem – Stalą Nysa.

Zarówno wyniki, jak i postawa kędzierzynian na ostatniej prostej przed rozpoczęciem zmagań ligowych dają powody do optymizmu, o czym zgodnie mówili siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Byliśmy bardzo dobrze zorganizowani, realizowaliśmy taktykę trenera. Cieszę się, że już po dwóch wspólnych treningach jesteśmy w stanie zagrać dobry mecz, także jestem optymistą – przyznał Aleksander Śliwka. W podobnym tonie wypowiadał się Marcin Janusz.Możemy być zadowoleni, jak na ten czas, jaki spędziliśmy w komplecie. Cieszy przede wszystkim nasza dobra gra. Z każdym dniem czujemy, że jesteśmy coraz bardziej gotowi. Powoli też schodzimy z obciążeń na siłowni, więc myślę że pokazaliśmy, że ta forma ligowa przyjdzie na ten pierwszy mecz nowego sezonu – dodał nasz rozgrywający.

Sezon ligowy rozpoczynamy na wyjeździe, rywalem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie Stal Nysa. Powtarza się więc sytuacja z poprzedniego sezon, który również inaugurowaliśmy derbami Opolszczyzny. Zespołu z Nysy nie ominęły zmiany w składzie, do drużyny Krzysztofa Stelmacha dołączyli Kamil Kwasowski, Nikołaj Penczew, Patryk Szwaradzki, Mitchell Stahl i Kamil Dębski, z zespołem pożegnali się natomiast Bartłomiej Lemański, Michał Filip, Kamil Długosz Maciej Naliwajko i Łukasz Łapszyński. Nieco więcej zmian niż w ostatnich latach zobaczyliśmy w składzie naszego zespołu, nowymi twarzami w szeregach ZAKSY są: trener Gheorghe Cretu, rozgrywający Michał Kozłowski i Marcin Janusz, środkowi: Norbert Huber i Tomasz Kalembka, przyjmujący – Wojciech Żaliński i libero – Erik Shoji.

Powrót na plusligowe parkiety będzie dla zawodników wszystkich ekip wyjątkowy, do hal wracają również kibice. Nie zabraknie więc atmosfery godnej siatkarskich widowisk i sportowych emocji. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle spotkanie 1. kolejki nowego sezonu PlusLigi rozegra w sobotę, 2 października, początek meczu o godz. 17:30. Transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.