Poznaj mnie lepiej: HELIMED Diagnostic Imaging

Od ponad 20 lat, w oparciu o jednolite standardy, Centra Medyczne HELIMED zapewniają wysoką jakość usług medycznych. W kolejnej odsłonie cyklu ‘Poznaj mnie lepiej’ przybliżymy Państwu działalność partnera medycznego Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Rozwój = jakość

HELIMED ma ponad 20-letnie doświadczenie w wykonywaniu badań rezonansu magnetycznego. Podstawą do osiągnięcia najwyższej jakości w diagnostyce jest wysoki standard wyposażenia, w tym najnowsze aktualizacje oprogramowań. Jako lider technologii w dziedzinie rezonansu magnetycznego, HELIMED był pierwszą firmą w Polsce, która wprowadziła maszynę 3 Tesla MRI Siemens Skyra do szpitala uniwersyteckiego UCK. W centrach HELIMED wykonywana jest również tomografia komputerowa oraz badania z zakresu RTG i USG. Ponadto nowoczesne gabinety zabiegowe oraz sale terapeutyczne pozwalają na świadczenie usług rehabilitacyjnych na najwyższym poziomie. Dzięki szerokiej gamie oferowanych zabiegów, pacjenci są rehabilitowani kompleksowo. Każdy może liczyć na indywidualną opiekę, co daje gwarancję dobrze dobranych zabiegów i odpowiednio realizowanego programu rehabilitacji.

Kluczem do sukcesu, obok strony technologicznej, są wyśrubowane wewnętrzne standardy polityki zatrudnienia. To jak ważna jest inwestycja w ludzi potwierdza fakt, że w Centrach HELIMED stawia się na wykwalifikowany personel. Pracownicy placówek HELIMED korzystają z możliwości rozwoju, regularnie podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe.

„Widzimy więcej – dla zdrowia naszych pacjentów”

Podkreślając świadomość wagi usług medycznych jako jednego z kluczowych ogniw procesu diagnostyki pacjenta w Centrach Medycznych HELIMED do każdego badania, podchodzi się z najwyższą starannością, fachowością i zaangażowaniem. Dzięki rozbudowanej sieci placówek HELIMED może zagwarantować pacjentom wysoką dostępność terminów wizyt, badań czy rehabilitacji. Pacjenci przyjmowani są z dnia na dzień, a bywa że natychmiast. W ramach kompleksowej opieki medycznej gwarantowane są: stała obecność lekarza podczas przebiegu badania z możliwością konsultacji, wysoko specjalistyczne badania MR i TK. Co ważne przy sporym zasięgu działalności (placówki zlokalizowane są w miastach województwa śląskiego i opolskiego) centra wszędzie działają równie skutecznie – wszystkie placówki HELIMED funkcjonują bowiem w oparciu o jednolite standardy świadczenia usług.

Certyfikaty

Wysoka jakość usług świadczonych jest dla HELIMED Diagnostic Imaging wartością nadrzędną i fundamentalną. Świadome tego kierownictwo HELIMED jest zdeterminowane, aby zapewnić pacjentowi opiekę medyczną na najwyższym poziomie, wspomaganą przez zidentyfikowane procesy i wdrożone procedury, zgodne z międzynarodowymi standardami Systemu Zarządzania. Potwierdzeniem jakości świadczonych usług są dwukrotnie przyznane placówkom HELIMED Certyfikaty Jakości, regularnie wyróżniające działalność centrum medycznego Certyfikaty Fair Play czy doceniające dynamiczny rozwój – Gazele Biznesu.