Mistrz świata zamyka skład ZAKSY

Utytułowany reprezentant Polski – Jakub Kochanowski uzupełnia skład naszego zespołu. – Przychodzę tutaj walczyć o mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Mam nadzieję, że również w rozgrywkach Ligi Mistrzów zajdziemy daleko – o ambicjach i chęci walki o najwyższe cele mówi nasz nowy zawodnik.

Jakub Kochanowski po dwóch sezonach gry w Bełchatowie przenosi się do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce nasz nowy zawodnik stawiał w Olsztynie, w latach 2016-2018 broniąc barw AZS-u Olsztyn. Do pierwszej drużyny akademików z Warmii i Mazur reprezentant Polski trafił po trzech latach występów w drużynie Młodej Ligi.

Jak podkreślił nasz nowy środkowy oferta ZAKSY była dla niego atrakcyjna m.in. pod względem sportowym. – Nie trzeba było mnie długo przekonywać do przyjęcia tej propozycji. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to jeden z topowych klubów w Polsce, walczący o najwyższe cele i uczestniczący w Lidze Mistrzów. Przychodzę tutaj walczyć o mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Mam nadzieję, że również w rozgrywkach Ligi Mistrzów zajdziemy daleko. Oczywiście nie możemy celować w nic innego niż mistrzostwo Polski, bo myślę że każdy medal jest sukcesem dla klubów PlusLigi. Myślę jednak, że zdobywając srebro czy brąz ta drużyna, składająca się z ambitnych chłopaków czułaby pewien niedosyt, dlatego mam nadzieję, że będę w stanie pomóc zdobyć ten złoty medal – przyznał Jakub Kochanowski, deklarując walkę na wszystkich frontach.

Jakub Kochanowski to aktualny mistrz świata i reprezentant Polski ale również reprezentant złotego pokolenia polskiej siatkówki, jak określono zawodników z roczników 1997 i 1998, którzy w rozgrywkach młodzieżowych  zdobyli wszystko, co było do zdobycia: mistrzostwo Europy i świata kadetów (2015), mistrzostwo Europy juniorów (2016), mistrzostwo świata juniorów rok później (2017). Warto zaznaczyć, że podczas finałów mistrzostw świata juniorów w 2017 roku to właśnie Jakub Kochanowski został wybrany MVP rozgrywek. Młodzieżowa reprezentacja Polski, z naszym środkowym w składzie, osiągnęła imponujący rezultat – 48 wygranych meczów z rzędu. Kuba był jednym z zawodników, którzy szybko otrzymali powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski, tę szansę wykorzystując bezbłędnie, co potwierdzają kolejne sukcesy 23-letniego środkowego. Jakub Kochanowski na swoim koncie ma tytuł mistrza świata (2018 rok), brąz mistrzostw Europy (2019 rok) czy srebro wywalczone podczas Pucharu Świata (2019 rok).

Kuba – witamy w #ZAKSAfamily!

Transfer Jakuba Kochanowskiego zamyka skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn- Koźle, jaki w sezonie 2020/2021 powalczy o najwyższe cele. W naszej drużynie zobaczymy więc: na rozegraniu Benjamina Toniuttiego i Rafała Prokopczuka, w ataku duet Łukasz Kaczmarek/ Bartłomiej Kluth, na przyjęciu: Aleksandra Śliwkę, Kamila Semeniuka, Piotra Łukasika i Adriana Staszewskiego, na libero Pawła Zatorskiego z Korneliuszem Banachem, a na środku siatki zagrają David Smith, Jakub Kochanowski, Krzysztof Rejno i Mateusz Zawalski. Po zakończonym okresie przygotowawczym skład podstawowy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie również uzupełniany zawodnikami ZAKSY Strzelce Opolskie.