Maciej Nowowsiak nowym libero ZAKSY

Kolejnym młodym zawodnikiem, który uzupełni skład naszego zespołu jest Maciej Nowowsiak. 23- latek będzie nabierał doświadczenia u boku jednego z najlepszych libero na świecie – Erika Shoji.

Maciej Nowowsiak jest wychowankiem STS-u Dunajec Nowy Sącz (2016/2018), skąd trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, w barwach SMS-u Spała rozegrał dwa sezony (2018-2019, 2019-2020). Następnie Maciej zbierał szlify w sekcji młodzieżowej Czarnych Radom. Jako młodzieżowy reprezentant Polski Maciej Nowosiak w zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata juniorów do lat 21 (2021) a rok później sięgnął po brązowy medal siatkarskich mistrzostw Europy do lat 22.

Mimo młodego wieku Maciej Nowowsiak ma za sobą już cztery sezony na plusligowych boiskach, dotychczas bronił barw klubu z Radomia, gdzie trafił przed sezonem 2020/2021. Ambitny zawodnik na przestrzeni lat wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie zespołu z Radomia.

Nasz nowy libero będzie kolejnym z zawodników młodego pokolenia, który zdecydował się dołączyć do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, jak sam przyznaje do Kędzierzyna-Koźla przychodzi z pozytywnym nastawieniem, deklarując chęć nauki. – ZAKSA będzie moim drugim klubem w PlusLidze, chciałbym tu zebrać jak najwięcej doświadczenia. Mam szanse grać i trenować u boku takiego zawodnika jak Erik Shoji i nie ukrywam, że liczę sporo mogę się od niego nauczyć. Jest to dla mnie ogromna szansa, ZAKSA to bardzo utytułowany klub, jeden z najlepszych w Polsce, więc nie było nad czym się zastanawiać. Bez  wątpienia kolejnym plusem była możliwość pracy z takim trenerem jak Andrea Giani, który jest bez wątpienia bardzo dobrym trenerem i również przy nim będę mógł się dużo nauczyć – mówił Maciej Nowowsiak.