Po serii wyjazdów ZAKSA wraca do Kędzierzyna-Koźla
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
10 lutego 2018, 18:00
Kędzierzyn-Koźle
25:22 25:23 25:23

Blisko trzy tygodnie upłynęły od ostatniego meczu naszego zespołu na własnym terenie. Po meczu z Resovią Rzeszów, 21 stycznia ZAKSĘ czekał turniej finałowy Pucharu Polski i wyjazdy w ramach Ligi Mistrzów i PlusLigi. W najbliższą sobotę ponownie zobaczymy nasz zespół w hali przy ul. Mostowej.

Podopieczni Andrei Gardiniego niezmiennie pozostają liderem PlusLigi siatkarzy. Nasz zespół ma na koncie 18 zwycięstw w 19 meczach. Mocny start i regularna gra ZAKSY zaowocowały dorobkiem 52 punktów, przy bardzo dobrym bilansie 55 wygranych setów i jedynie 15 przegranych. Co ważne obrońcy tytułu nad drugą w klasyfikacji Onico Warszawą mają aż siedem punktów przewagi, przy czym warszawianie mają jedno rozegrane spotkanie więcej. Najbliższy lider ZAKSY-Cuprum Lubin to zespół sklasyfikowany w połowie stawki. Lubinianie mają na koncie 11 zwycięstw i 8 porażek, co pozwoliło im uzbierać 33 punkty. Przy niewielkim dystansie dzielącym zespoły z miejsc 4-7 (zajmujący czwarte miejsce Trefl Gdańsk ma tylko cztery punkty przewagi nad Cuprum Lubin) lubinianie wciąż walczą o miejsce w czołówce, gwarantującej pozycję w czołówce walczącej w play-off.

_MG_0017
Za naszym zespołem intensywny czas, poza walką w turnieju finałowym Pucharu Polski nasz zespół grał w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. W styczniowych meczach kędzierzynianie radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Drobne potknięcia nie wpłynęły na pozycję mistrzów Polski, a pewna wygrana w Olsztynie potwierdziła, że mistrzowie Polski wracają na zwycięską ścieżkę. W meczu 19. kolejki najlepiej punktującym mistrzów Polski był Sam Deroo, nasz skrzydłowy mógł liczyć na wsparcie Maurice’a Torresa i Łukasza Wiśniewskiego. Środkowy ZAKSY poza wysokim poziomem skuteczności w ataku mógł pochwalić się czujną grą w bloku. Obok Sama Deroo, który jest na drugim miejscu w zestawieniu zawodników najczęściej otrzymujących wyróżnienia dla MVP spotkań wysoko w rankingach indywidualnych jest libero mistrzów Polski – Paweł Zatorski. Wysoka pozycja atakującego naszych najbliższych rywali może być zapowiedzią zaciętej rywalizacji. Łukasz Kaczmarek jest nie tylko jednym, z najskuteczniejszych atakujących PlusLigi, ale również jednym z najlepiej punktujących zawodników.

Za lubinianami seria pięciu ostatnich zwycięstw, z pewnością więc podopieczni Patricka Duflos będą na fali. W meczu 19. kolejki Cuprum Lubin nie zostawił złudzeń rywalom z Bielska-Białej. To było kolejne niezłe spotkanie duetu Kaczmarek/Taht. Lubinianie mają więc powody do optymizmu. Pierwsze spotkanie ZAKSY i Cuprum Lubin w sezonie było zaciętym starciem, na terenie rywala wygrał nasz zespół, zgarniając komplet oczek. Mimo końcowego wyniku 3:1 było to jedno z trudniejszych spotkań, jakie rozegrał zespół Andrei Gardiniego w pierwszej fazie rundy zasadniczej. Dwie z czterech rozegranych partii rozstrzygały się wówczas na przewagi. Jak będzie tym razem przekonamy się niebawem.

Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Cuprum Lubin w sobotę, początek meczu o godz. 18:00. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.